Niebezpieczna i nielegalna hodowla w Sławkowie

2017-07-21

Na terenie Sławkowa jeszcze do niedawna działała nielegalna hodowla, w której znajdowały się chronione i niebezpieczne gatunki zwierząt. W kolekcji dwudziestoczteroletniej mieszkanki miasta były m.in.: tęczowy boa dusiciel, jadowita scolopendra, gekony, legwany, żaba rogata, skorpion i ptaszniki.

Fot: Maksym Pięta / UM w Sławkowie

Kobieta, która na swojej posesji hodował niebezpieczne gatunki zwierząt bez potrzebnych zezwoleń została zatrzymana w połowie lipca przez policjantów i sławkowski Ekopatrol. Hodowla została zamknięta ze skutkiem natychmiastowym.

Właściciele nie okazali dokumentów koniecznych do legalnego obrotu i hodowli części z posiadanych zwierząt. Chodzi o dokumenty wymagane konwencją waszyngtońską. Zwierzęta nie miały również zapewnionych odpowiednich warunków.

– wyjaśnia Maksym Pięta z Urzędu Miasta w Sławkowie.

Podczas działań interwencyjnych zarekwirowane zostały również egzotyczne gatunki ślimaków, patyczaki, raki, węże zbożowe i gryzonie. Odebrane zwierzęta przekazane zostały do specjalistycznej hodowli na Uniwersytet Śląski, do Egzotarium w Sosnowcu, a także do Leśnego Pogotowia w Mikołowie.

Właścicielce zwierząt, dwudziestoczteroletniej mieszkance Sławkowa grozi teraz pięć lat więzienia. Odpowiedzialność karna czeka również właściciela posesji. W trakcie pobytu tam policjanci odkryli, że cała hodowla zasilana jest w energię elektryczną z pominięciem licznika prądu.

– informuje  oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress