„Plażing” z biblioteką w Dąbrowie Górniczej (wideo)

2017-07-03

Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej wraz ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich przygotowała kolejną edycję „Biblioteki na plaży”. Na miejskiej plaży Pogoria III zainteresowani, oprócz czytania książek, mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez organizatorów i spotkaniach z gośćmi. Na brak nudy szczególnie nie mogli narzekać najmłodsi.

Jest „Czytelnia pod chmurką”, ale także gry literackie, w które się wyposażyliśmy. Mamy dla dzieci literackie puzzle przestrzenne, mamy scrabble biblioteczne, mamy także domino literackie. Wszędzie pojawia się ten aspekt literacki, także dzieci grając w te wszystkie gry kojarzą to z literaturą, z książkami.

- informuje Małgorzata Wąsowicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej.

Wśród dostępnych atrakcji znalazł się spektakl „Wielka piracka przygoda” przygotowany przez Teatr Fabryka Kultury. Ponadto chętni mogli pobawić się do muzyki polskich Beatlesów, czyli The Postman oraz posłuchać opowieści znanych podróżników-obieżyświatów.

Zebrałem rzeczy, które wisiały u mnie w domu. Z każdym z tych przedmiotów wiąże się jakaś historia, z reguły niebanalna. Często są to rzeczy, które towarzyszyły mi podczas wypraw, chwil bardzo osobistych. Z każdą pamiątką wiązały się pewne opowieści.

- mówi Grzegorz Kuśpiel - podróżnik, Miejskie Muzeum Sztygarka w Dąbrowie Górniczej.

Odwiedzający, zainteresowani lokalną kulturą i turystyką, mieli okazję zapoznać się z twórczością kreatywnego duetu Zagłębiarki, czerpiącego inspirację z miejsc i tradycji Zagłębia Dąbrowskiego.

Przyniosłyśmy ze sobą cały ekwipunek, czyli plakaty, pocztówki, kubeczki i tatuaże, które miały dzisiaj swoją światową premierę.

- opowiada Agnieszka Stefaniak-Zubko z duetu Zagłębiarki.

Zarówno pogoda, jak i szereg aktywności dostępnych na dąbrowskiej plaży, skłoniły mieszkańców do licznego przybycia. Nawet oderwani od lektury nie ukrywali swojego zadowolenia.

Kolejna edycja „Biblioteki na plaży” odbędzie się już 4 sierpnia.

Autor: Mateusz Pniewski

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress