Seniorzy na rowery!

2017-07-13

Zdrowe jest życie staruszka – można by sparafrazować Jeremiego Przyborę oglądając rajd rowerowy nad dąbrowskim jeziorem Pogoria III. Zorganizowana przez Stowarzyszenie Civitas i Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej wycieczka to element akcji „Letnia Akademia 50+”.

To jeden z elementów „Letniej Akademii 50+”, którą prowadzimy przez cały okres wakacji. To już nie pierwszy raz bo już chyba trzeci rok z rzędu prowadzimy taki cykl zajęć dla dąbrowskich seniorów. I codziennie coś się dzieje.

- informuje Alicja Kowalska – prezes Stowarzyszenia Civitas.

Rajd rozpoczął się przy budynku Centrum Sportu i Rekreacji, przy molo. Uczestnicy, łagodną i malowniczą trasą, podróżowali w stronę Pogorii I, gdzie mogli chwilę odpocząć i przygotować się przed dalszą jazdą .

Jestem bardzo zadowolona, jesteśmy na półmetku, nad jeziorem, nad Jedynką, mamy chwilę odpoczynku. Bardzo mi się podoba. Mieszkam tutaj niedaleko, jeżdżę dużo na rowerze ale na te rajdy jeżdżę z ludźmi, których znam bo chodzi mi o taki kontakt z tymi osobami.

- mówi Krystyna Falfus, uczestniczka rajdu.

Także organizatorzy podkreślają społeczny charakter imprezy.

Właśnie w trakcie tych rajdów się zapoznają ludzie. Taka integracja – ludzie się poznają, utrzymują wyjazdy. W tygodniu wyjeżdżają na rowery, spotykają się po prostu.

- informuje Benedykt Korczyński, współorganizator rajdu.

 Jest wesoło na takiej przejażdżce. Następnie mamy jakiegoś grilla, jakieś zabawy, gry, żeby wyciągnąć osoby w moim wieku, czyli starsze, z domu.

- dodaje Czesław Kania, kolejny z organizatorów.

Uczestnicy rajdu także chwalą sobię organizację i widoki jakie mieli okazję podziwiać w trakcie podróży.

Na zakończenie rajdu organizatorzy przygotowali dla wszystkich poczęstunek, a także różne gry i zabawy.

Następna okazja by wziąć udział w rajdzie już 16 sierpnia.

Autor: Mateusz Pniewski

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress