Sosnowiec pomoże zapłacić za nianię

2017-07-21

Wielu młodych rodziców po przyjściu swojej pociechy na świat staje przed dylematem związanym z powrotem do pracy. Dziadkowie chętnie zajmują się swoimi wnukami, co jednak w przypadku gdy dzieckiem nie ma się kto zająć, a rodziców nie stać na opłacenie profesjonalnej niani? W Sosnowcu znaleźli na to sposób. Urząd postanowił dofinansować zatrudnienie opiekunki do dziecka.

Projekt, dzięki któremu rodzice będą mogli uzyskać pomoc finansową w zatrudnieniu opiekunki nosi nazwę „Mogę wszystko – projekt godzenia ról społecznych z zawodowymi”. Dzięki niemu rodzice mogą po dużo niższych kosztach zatrudnić nianię.

Projekt skierowany jest do rodziców wychowujących dzieci do lat 3, którzy chcieliby zatrudnić opiekunkę dla swojej pociechy. Dzięki przedsięwzięciu miasto zapewnia wsparcie w postaci refundacji kosztów wynagrodzenia niani do 1,500 zł przez 12 miesięcy – przy podpisaniu umowy z nianią na pełen etat, z wynagrodzeniem 2.000 zł brutto.

- przekazuje magistrat.

Jak łatwo policzyć koszty zatrudnienia ponoszone przez rodzica wyniosą tylko 500 zł.

Miasto nie narzuca rodzicom wyboru niani. To oni będą odpowiedzialni za znalezienie opiekuna. Oczywiście jeśli ktoś ma wątpliwości na jakich zasadach projekt funkcjonuje, to zapraszam do kontaktu z Wydziałem Polityki Społecznej, wszystko wyjaśnimy.

- podsumowuje zastępca prezydenta, Anna Jedynak.

Jak wyjaśnia UM w Sosnowcu aby ubiegać się o dofinansowanie na nianię, opiekunka musi zostać zatrudniona na umowę uaktywniającą, a zatrudnienie musi zostać zgłoszone do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Rekrutacja uczestników trwa do 30 września 2017 roku. Projekt finansowany jest ze środków unijnych.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress