Startuje remont przy ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu

2017-07-17

Ruszył długo wyczekiwany remont ulicy Modrzejowskiej w Sosnowcu, pierwsze prace są prowadzone od strony ulicy Kościelnej, gdzie wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. 

Na utrudnienia muszą przygotować się również mieszkańcy ulicy Targowej (od ul. Małachowskiego do ul. Modrzejowskiej).

Utrzymane zostaną dojścia do posesji zlokalizowanych w strefie robót, natomiast dojazd będzie możliwy tylko dla pojazdów budowy i w ramach możliwości dla zaopatrzenia i mieszkańców.

-informuje UM w Sosnowcu.

Za przebudowę Modrzejowskiej odpowiedzialna będzie firma TKS. Zmiana oblicza głównego deptaka handlowego miasta będzie kosztować magistrat 3,4 mln zł. Efekty modernizacji mają być już widoczne za 6 miesięcy.

Remont jednej z najbardziej znanych ulic Sosnowca rozpocznie się od prac związanych z ułożeniem sieci ciepłowniczej przez Tauron Ciepło.

W ramach prac wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, która powinna w dużym stopniu rozwiązać pojawiający się od czasu do czasu przykry zapach wydobywający się ze studzienek. Sama ulica zyska nowe LED-owe oświetlenie, a obecną niezbyt efektowną kostkę zastąpią granitowe płyty. Zmieni się również architektura ulicy, zostaną zamontowane stojaki na rowery, ławki, kosze na śmieci oraz ograniczniki ruchu. Przybędzie również zieleni, w specjalnych wypustach zostaną posadzone drzewa – lipy srebrzyste.

- przekazuje magistrat.

W ramach remontu na wysokości drogerii Rossmann usytuowana zostanie fontanna podobna do tej, która stoi na skwerze przy ul. Małachowskiego.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress