Unijne fundusze dla Sosnowca

2017-07-13

Wydział Funduszy Zewnętrznych i Współpracy w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu będzie realizatorem dwóch programów, które otrzymały unijne dofinansowanie. 

Pierwszym z projektów, który otrzymał wsparcie jest „Program Europa dla Obywateli” w ramach którego Sosnowiec będzie realizował zadnie pn. „Zdemaskuj Europę”. Dofinansowanie w ramach europejskiego programu wsparcie otrzymały otrzymało 215 programów, w tym 15 z Polski.

Gmina Sosnowiec realizować będzie projekt pn. „Zdemaskuj Europę” mobilizujący mieszkańców europejskich miast (Suczawa, Komarom, Gori, Les Mureaux, Palma de Mallorca, Dziwnów, Dąbrowa Górnicza i Sosnowiec) do zaangażowania się społecznego, kształtowania polityki unijnej na szczeblu lokalnym i ponad lokalnym, poprzez rozwijanie dialogu międzykulturowego i wspieranie komunikacji między obywatelami i lokalnymi radnymi.

- czytamy na stronie UM w Sosnowcu.

Sosnowiecki projekt będzie realizowany: 01-04/10/2017 r.

Drugie dofinansowanie jakie otrzymało miasto pochodzi z programu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) – „Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży”, w ramach którego gmina Sosnowiec realizować będzie projekt pn. „Jak POL-UKRować nasze relacje? Polsko-ukraiński przewodnik ksenofoba”.

Jest to wymiana młodzieżowych grup reporterskich z Sosnowca i Sambora, organizowana w Sosnowcu z udziałem młodych pasjonatów dziennikarstwa zainteresowanych nawiązaniem dwustronnej polsko-ukraińskiej współpracy i bliskimi relacjami przyjaźni. W wyniku działań projektowych powstanie e-publikacja ”Polsko-ukraiński przewodnik ksenofoba” – żartobliwe, a przy tym pouczające spojrzenie na typowe cechy i zachowania 2 narodów. Jest to projekt odwołujący się do zainteresowań i dziennikarskich doświadczeń partnerów, będący jednocześnie istotnym głosem w dyskusji nt. znaczenia budowania trwałych i dobrosąsiedzkich relacji pomiędzy Polską i Ukrainą oraz na temat roli młodego pokolenia w promowaniu dialogu międzykulturowego.

- przekazuje magistrat.

Termin realizacji Polsko-Ukraińskiego projektu to: 15-21/10/2017 r.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress