W Czeladzi powstanie Hala Targowa

2017-07-06

Stało się! Po wielu latach rozmów i planów w Czeladzi powstanie nowa hala targowa, która zastąpi obecne targowiska przy ulicy Szpitalnej i Grodzieckiej. 

Fot: UM w Czeladzi

Na nowoczesny obiekt handlowy będzie składać się ok. 40 boksów handlowych, w tym mała gastronomia, toaleta publiczna dla klientów i handlujących, boks gospodarczy na pojemniki na śmieci. Wokół hali powstanie również około 40 miejsc postojowych.

Jak przekazuje czeladzki magistrat inwestycja nie zostanie zrealizowana przez kupców, którzy zabiegali o taką możliwość, ponieważ w ogłoszonym przetargu na dzierżawę terenu i budowę hali nie wystartowało Stowarzyszenie Kupców z targowiska.

Przypominam, że zarząd stowarzyszenia swego czasu na sesji Rady Miasta wręcz zażądał, aby to nie miasto w partnerstwie publiczno-prywatnym realizowało tę inwestycję, a taka była pierwsza propozycja, tylko wyłoniony w przetargu na dzierżawę terenu inwestor. Kupcy informowali też, że oni są gotowi w takim przetargu wystartować. Rada Miasta podjęła stosowna uchwałę i po wielomiesięcznych przygotowaniach miasto ogłosiło przetarg. Koniec końców, ani w pierwszym przetargu, w którym nikt nie złożył oferty, ani w drugim przetargu kupcy swojej oferty nie złożyli. 

- komentuje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Choć kupcy nie wzięli udziału w żadnym z ogłoszonych przetargów to  miastu udało wyłonić się ofertę, która spełnia wszystkie wymogi.

Na szczęście w drugim przetargu została złożona jedna oferta, która spełniła wszystkie wymogi formalne i techniczno-organizacyjne. Tym samym oferent wygrał przetarg i może realizować tę długo oczekiwaną przez mieszkańców inwestycję. A kupcy, no cóż, widać nie chcieli ryzykować swoich pieniędzy i zdecydowali się na wynajmowanie powierzchni handlowej w nowej hali targowej, na warunkach jakie gwarantuje im zapis w umowie przetargowej.

- dodaje burmistrz.

Jak przekazuje burmistrz Czeladzi z zapowiedzi inwestora wynika, że hala ma powstać do końca 2017 roku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress