Weekend z PKZ

2017-07-19

Pałac Kultury Zagłębia przygotował dla nas bardzo atrakcyjne wydarzenia na weekend. W piątek w niezapomnianą muzyczną podróż na Miejskiej Plaży Pogoria III zabierze nas Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Sobota upłynie pod znakiem kina w Fabryce Pełnej Życia. Zwieńczenie weekendy będzie kolejne muzyczne wydarzenie z udziałem orkiestry Soyka Band.

Fot: Marek Wesołowski

W repertuarze Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która wystąpi w piątek o godzinie 21.00 przy dąbrowskim molo znajdą się zarówno utwory taneczne jak i sentymentalne związane z przedwojenną Warszawą.

Publiczność zgromadzona na plaży będzie miała okazję zatańczyć do piosenek Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego czy Adama Astona w nowych aranżacjach, z zachowaniem ich ponadczasowego charakteru, ale z nutką współczesnej wrażliwości muzycznej, lub po prostu rozsiąść się wygodnie na leżaku i cieszyć zmysły muzyką.

- przekazuje Olaf Otwinowski, specjalista ds. PR Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej.

W sobotę o 21.30, w kolejnej odsłonie kina plenerowego, w Fabryce Pełne Życia zobaczymy hiszpański kryminał „Stare grzechy mają długie cienie”.

Punktem kulminacyjnym weekendowego relaksu będzie przedostatni koncert Orkiestry Rozrywkowej Sojka Band w ramach letniego cyklu „Latino na trawie”, który odbywa się co niedzielę o 18:00 w Parku Zielona.

Będzie co pośpiewać i przy czym potańczyć, dzięki orkiestrze, jej solistom i muzyki z gatunku latino, swing, jazz i pop. W przypadku brzydkiej pogody każde z tych wydarzeń zostanie przeniesione do Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia, gdzie obowiązywać będą bezpłatne wejściówki. Więcej informacji na stronie: www.palac.art.pl.

-dodaje Olaf Otwinowski.

Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress