Za głupi żart może spędzić w więzieniu 8 lat (wideo)

2017-07-10

Za ten „głupi żart” 26-letnia mieszkanka Dąbrowy Górniczej słono zapłaci. Kobieta, która wszczęła alarm bombowy w Centrum Handlowym Pogoria, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może zostać skazana na 8 lat więzienia.


Anonimowy telefon o podłożonym ładunku wybuchowym przyjęto w sobotę przed godziną 12.00. Informacja o zagrożeniu postawiła na równe nogi wszystkie służby, które musiały przygotować się na najgorsze. Alarm okazał się fałszywy, funkcjonariusze musieli ustalić więc personalia „żartownisia”.

Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą lawinę działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich „głupich żartów” są jednak bardzo szybko ustalani. Kiedy przychodzi zapłacić za taką akcję z reguły przestaje im być do śmiechu.

- wyjaśnia asp. szt. Mariusz Miszczyk, oficer prasowy KMP w Dąbrowie Górniczej.

Podobnie było również w tym razem, ustalenie tożsamości osoby, która powiadomiła o bombie zajęło policjantom niespełna dwie godziny.

 Policjanci zabezpieczyli potencjalnie zagrożony teren i wraz z psem tropiącym przeszukali pomieszczenia centrum handlowego. Z galerii w centrum miasta ewakuowano prawie 1800 osób. W międzyczasie służby operacyjne na terenie Dąbrowy Górniczej – Ząbkowic namierzyły kompletnie pijaną kobietę, która w czasie zatrzymania posiadała przy sobie telefon, z którego wykonane było fałszywe połączenie o bombie. Zatrzymana 26-latka posiadająca w swoim organizmie niemal 3 promile alkoholu trafiła do aresztu.

- dodaje oficer prasowy.

26-latka po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty. Kobiecie może grozić nawet 8 lat więzienia.

Fot: KMP w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress