Zaginął Riko, brat psiego ratownika WOPR

2017-07-05

Zaginął Riko, berneński pies pasterski, będący bratem psa z Sekcji Psów Ratowniczych Zagłębiowskiego WOPR. Poszukiwania czworonoga są prowadzone od niedzieli 2.07. Riko po raz ostatni był widziany około godziny 17.00 na osiedlu domków fińskich w Bielszowicach w Rudzie Ślaskiej.

Fot: Facebook/Poszukujemy Riko

Riko jest dużym psem przyjaźnie nastawionym do ludzi. Akcję poszukiwawczą czworonoga prowadzi Zagłębiowskie WOPR oraz Stowarzyszenie „Dawcy Uśmiechów”. Na Facebooku utworzone zostało wydarzenie mające pomóc w odnalezieniu Riko.

W sobotę 08.07 o godzinie 10:00 na parkingu centrum Handlowego Auchan w Sosnowcu na wprost środkowego wejścia odbędzie się zbiórka osób które chcą pomóc odnaleźć RIKO. Stamtąd wszyscy udadzą się w kierunku Rudy Ślaskiej gdzie będziemy szukać Naszej zguby. Wszelkie informacje będą pojawiać się na wydarzeniu, można również pisać do Ira Maria.

- czytamy w opisie wydarzenia.

Odnalezienie Riko jest dla jego właścicieli priorytetem ponieważ pies jest chory i wymaga przyjmowania leków. Cechami charakterystycznymi zaginionego czworonoga jest biała łatka na grzbiecie i podgolone łapy w chwili zaginięcia.

WAŻNE! Wszystkie osoby, które posiadają informacje o Riko proszone są o kontakt z Zagłębiowskie WOPR, 664855767 lub 518108981.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress