Zgorzel – 20 lat później (wideo)

2017-07-10

Jeszcze 20 lat temu życie w Zgorzel nie było usłane różami. Wielokrotne najazdy mutantów, wybuchy, rządy cybernetycznego burmistrza i jego terror trawiły miasto, które teraz przeżywa swój złoty okres.

Prosperity sprawiło, że pojawili się szlachcice, dlatego część graczy zaczynała z lepszej pozycji, część zaczynała jako plebs i pięła się w górę po szczeblach kariery. Bardzo fajnie wyglądały później pasowania na szlachcica tuż przed bitwami za jakieś szczególne dokonania.

-wyjaśnia Bartek „Rae” Rutkowski, organizator konwentu.

Posuniecie fabuły Ziemi Jałowych o dwie dekady spowodowało, że każdy cwany mieszkaniec w Zgorzel mógł błyskawicznie podnieść swój status społeczny. Szansą na zdobycie wysokiej pozycji stał się również dekret burmistrza o powstaniu połączenia kolejowego. Zdobywając tytuł do działek gracze mogli ustawić swoją rodzinę i przyjaciół do końca życia.

Tereny byłej kopalni Grodziec, na której odbywają się Ziemie Jałowe są znakomitym miejsce na organizację takich konwentów. Pojawiający się tu gracze niemal natychmiast wczuwają się w panujący tu klimat.

Surowy i chaotyczny świat Zgorzel potrafi wciągnąć bez reszty. To miejsce, które trudno zapomnieć i do którego fani postapo z chęcią wracają.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress