Zmiany w kursowaniu linii autobusowych 28, 622 i 815

2017-07-13

Pasażerowie poruszający się liniami autobusowymi 28, 622 i 815, w związku z kolejną fazą przebudowy ulicy Armii Krajowej, muszą przygotować się na zmianę przebiegów ich tras.

Zmiany w rozkładach jazdy trzech autobusów zostaną wprowadzone od poniedziałku 17 i będą miały charakter czasowy. Dodatkowo uruchomiona zostanie dodatkowa linia autobusu 622A. Wprowadzenie zmian stało się konieczne ponieważ wykonawca remontu ulicy Armii Krajowej już za kilka dni całkowicie zamknie remontowany odcinek.

Modernizacje trasy linii autobusowych 28, 622 i 815 będą polegać na skróceniu ich do przystanku „Sosnowiec Kazimierz Górniczy Kopalnia”. Przystanek będzie jednocześnie przystankiem przesiadkowym, który będzie obsługiwany przez dodatkowy autobus  622A.

Nowa linia będzie kursowała co 30 minut (częściej w okresach szczytów komunikacyjnych) i będzie obsługiwała wszystkie przystanki których nie obejmą skrócone linie autobusowe. Kursy komunikacji zastępczej zostały zsynchronizowane z kursami linii 28, 622 i 815 w sposób najbardziej optymalny, tak aby zapewnić pasażerom jak najmniej uciążliwości związanych z przesiadką.

- przekazuje UM w Sosnowcu.

Pełen rozkład wszystkich autobusów dostępny jest na przystankach autobusowych oraz na www.kzkgop.com.pl.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress