Areszt dla sprawców brutalnego rozboju

2017-08-22

Po  brutalnej napaści do jakiej doszło w trakcie Dni Sosnowca zostali zatrzymani sprawcy tego zdarzenia. Przypomnijmy, że w rozboju dokonanym przez dwóch mężczyzn ucierpiało wówczas dwóch mieszkańców miasta.

Na skutek pobicia jeden z pokrzywdzonych doznał poważnych obrażeń kości nosa i twarzy.

Podczas obchodów Dni Sosnowca w czerwcu b.r w rejonie dzielnicy Sielec doszło do rozboju. Dwóch młodych mieszkańców Sosnowca zostało brutalnie napadniętych i pobitych przez dwóch mężczyzn, którzy zabrali im telefony, przedmioty osobiste, pieniądze i dokumenty. Pokrzywdzeni nie znali napastników. Policjanci przystąpili do intensywnych czynności, dzięki którym już dwa dni później zatrzymali i doprowadzili przed oblicze prokuratora pierwszego ze sprawców.

- przekazuje KMP w Sosnowcu.

Pierwszy z zatrzymanych to 19-latek nie posiadający stałego miejsca zameldowania. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Ustalenie tożsamości drugiego z napastników wymagało czasu.

Po dalszych, bardzo intensywnych czynnościach policjanci ustalili i zatrzymali również drugiego ze sprawców. Usłyszał zarzuty o takiej samej treści jak jego wspólnik, a sąd zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

- wyjaśnia KMP w Sosnowcu.

Policjanci częściowo odzyskali zrabowane mienie pokrzywdzonych. Obu sprawcom może teraz grozić nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawcy podczas napadu byli tak brutalni, że jedna z ich ofiar doznała poważnych obrażeń kości nosa i twarzy. Z uwagi na sposób działania i rodzaj spowodowanych przez zatrzymanego obrażeń, prokurator zdecydował, że odpowie on nie tylko za dokonanie rozboju, ale również za narażenie pokrzywdzonego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

- dodaje KMP w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress