Dąbrowskie Wodociągi walczą z upałami (wideo)

2017-08-04

W Polsce nadal panują tropikalne upały, a w taką pogodę najważniejsze jest dbanie o odpowiednie nawodnienie i schłodzenie organizmu. Dąbrowskie wodociągi znalazły sposób by ostudzić nieco temperaturę i rozdają wodę na plaży przy Pogorii III.

To już trzecia odsłona akcji „Lato w mieście”, którą organizujemy w Dąbrowie Górniczej. Nasze stanowisko jest przy miejskiej plaży przy Pogorii, czyli przy jednym z najpopularniejszych miejsc odpoczynku mieszkańców całego regionu. Szczególnie popularne latem. I faktycznie rozdajemy tutaj wodę. Wodę z kranu: orzeźwiającą, zdrową i bezpieczną.

- mówi Michał Raszka, rzecznik prasowy Dąbrowskich Wodociągów.

Oferowana na stoisku przy plaży woda to ta sama ciecz, która płynie z dąbrowskich kranów. Pochodzi ona w znacznej większości z ujęć głębinowych obszaru jurajskiego. Przedstawiciele Dąbrowskich Wodociągów zapewniają, że jest bogata w składniki mineralne.

Akcja cieszy się ogromną popularnością wśród odwiedzających Pogorię.

W upalne dni rozdajemy nawet po kilka tysięcy szklanek wody. Oprócz tego, specjalnie z myślą nie tylko o mieszkańcach regionu, ale też ich pupilach, przygotowaliśmy miskę dla psów z wodą – zimną i orzeźwiającą.

- dodaje Michał Raszka.

Oprócz stoiska z wodą do picia, Dąbrowskie Wodociągi oferują mieszkańcom kurtyny wodne. Wszystkie te atrakcje są uruchamiane w każdy dzień lata, kiedy temperatura przekracza 20 stopni Celsjusza.

W trzech punktach miasta postawiliśmy też kurtyny wodne. Z kolei w czterech zraszacze ogrodowe. I kurtyny i zraszacze cieszą się również wielkim zainteresowaniem, popularnością w upalne dni. Zwłaszcza wśród najmłodszych mieszkańców, którzy świetnie się przy tym bawią.

- informuje Michał Raszka.

Aby uniknąć odwodnienia należy, przede wszystkim, regularnie pić wodę.  Jest to szczególnie istotne w trakcie upałów – w wysokiej temperaturze potrzebujemy nawet do pięciu litrów wody dziennie.

 

 

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress