Festiwal Muzyki Celtyckiej Zamek 2017 (wideo)

2017-08-21

W sierpniowy weekend u podnóża będzińskiego zamku tradycyjnie rozbrzmiała muzyka celtycka. Organizowany nieprzewianie od 15 lat festiwal przyciąga do naszego miasta miłośników szeroko rozumianej kultury celtyckiej.

Czasami niektóre osoby mówią „Rany, jak pierwszy raz byłam na festiwalu to miałam trzy lata” i człowiek uświadamia sobie wtedy, że to jest kawał czasu i to chyba najbardziej widać po ludziach, którzy przychodzą bo są tu naprawdę osoby, które wszystkie piętnaście edycji zaliczyło.

- komentuje Grzegorz Chudy, z zespołu Beltaine, organizator festiwalu.

Festiwal Muzyki Celtyckiej to jedna z najbardziej charakterystycznych imprez w naszym mieście, na to wydarzenie do Będzina ściągają ludzie z całej Polski. Wielka celtycka uczta rusza zawsze w piątek na dziedzińcu Ośrodka Kultury, na którym w pozostałe dni odbywają się liczne warsztaty i jam sesion.

Każdego roku na scenie poza utalentowanymi muzykami prezentują się tancerze. Ostatniego dnia do wspólnej zabawy porwał nas Galway.

Będziński festiwal nie byłby kompletny bez występu zespołu Beltaine, dzięki któremu od 15 latu miłośnicy muzyki celtyckiej mogą spotykać się w Będzinie.

Klimat panujący na będzińskim festiwalu, każdego roku jest niesamowity. Tu ramię w ramię bawią się miłośnicy celtyckich klimatów oraz osoby zupełnie nie związane z tą wyjątkową kulturą.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress