Kopernik odwiedził Dąbrowę Górniczą (wideo)

2017-08-18

Wystarczyło wyciągnąć dłoń by dotknąć nauki i zrozumieć otaczający nas świat. Do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej z 15 wyjątkowymi eksponatami dotarł Naukobus z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Każdy może przyjść przetestować siebie, swoje zmysły, swoją szybkość reakcji, można też  dowiedzieć się jakie narządy ma w sobie człowiek, można też wziąć udział w XVII wiecznym doświadczeniu i sprawdzić czy jest się silniejszym aniżeli 16 koni.

- mówi Piotr Marsz, animator Centrum Nauki Kopernik.

Przyjazd Naukobusa do Dąbrowy Górniczej jest kolejną z inicjatyw popularyzujących naukę, które odbywają się w Wyższej Szkole Biznesu.

Ta współpraca z Centrum Nauki Kopernik trwa już od kilku lat. Wspólnie z Uniwersytetami Dziecięcymi systematycznie odwiedzamy główne Centrum Nauki Kopernik w Warszawie dlatego zaprosiliśmy Naukobus aby odwiedził mury WSB w Dąbrowie Górniczej. Dlaczego? Dlatego, że  działa u nas największa sieć Uniwersytetów Dziecięcych w Polsce.

-wyjaśnia Dominik Penar, prodziekan ds. kształcenia ustawicznego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Młodzi pasjonaci nauki byli zachwyceni możliwością edukacji zdała od szkolnych ławek i tablicy. Dzięki prowadzonym eksperymentom uczestnicy dowiedzieli się, jak powstaje film, na czym polega dowód na istnienie Pitagorasa, próbowali oszukać swoje zmysły.

Mobilna wystawa pojawiła się w WSB dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Młoda Prawica.

Wiedzieliśmy, że jest to element strategii Gowina, dokładnie trzeciego filaru społecznej odpowiedzialności nauki i pomyśleliśmy, że nie ma nic lepszego w zajęciach na wakacje niż troszkę zobaczyć doświadczeń, fajnie że centrum nauki znalazło czas i przyjechało.

- tłumaczy Aleksander Wencel, prezes Oddziału Śląskiego Młodej Prawicy.

Po raz pierwszy Naukobus wyruszył w Polskę w grudniu 2016 roku. Założeniem nowoczesnego mobilnego laboratorium na ten rok jest dotarcie do nawet 100 tys. dzieci w całej Polsce.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress