MKS Będzin szykuje się do nowego sezonu (wideo)

2017-08-07

Siatkarze MKS-u Będzin rozpoczęli własnie przygotowania do nowego sezonu. Pierwszy trening odbył się w Crossfit Sparta Rage w Dąbrowie Górniczej.

Wszyscy się cieszymy, że mogliśmy się spotkać. Widzieliśmy się, po raz pierwszy, w piątek na kolacji. Trochę posiedzieliśmy, pożartowaliśmy ze sobą. W sobotę badania i zdjęcia. No i dzisiaj pierwszy wyczekiwany przez nas długo trening, więc zaczynamy przygotowania do nowego sezonu.

- mówi Rafał Murczkiewicz, asystent trenera MKS Będzin.

Drużyna przeszła niewielkie zmiany. Odeszło pięciu siatkarzy, ale na ich miejsce pojawiła się czwórka nowych zawodników: Matej Kök, Szymon Gregorowicz, Rafał Faryna i Bartłomiej Grzechnik.

Sztab szkoleniowy zapowiada poprawę błędów z poprzedniego sezonu i zażartą walkę o lepsze wyniki.

W zeszłym sezonie mieliśmy kilka wpadek. Pomiędzy przegranymi z mocnymi przeciwnikami było też kilka wpadek z zespołami z naszego zasięgu. Oczywiście, liczymy, że w tym sezonie, tych potknięć będzie mniej lub w ogóle ich nie będzie, że nawiążemy walkę z zespołami, które będą biły się o medale w tym sezonie, pourywamy im punkty, zwycięstwa. Na pewno zespół będzie jeszcze bardziej waleczny, bardziej wierzący w swoje umiejętności i przekonany, że cel, jaki mamy postawiony przed tym sezonem, jesteśmy w stanie osiągnąć. 

- dodaje Rafał Murczkiewicz.

Zapytaliśmy też Bartłomieja Grzechnika, nowego środkowego MKS-u, o jego wrażenia z wakacji oraz z nowego klubu.

Jesteśmy może trzeci dzień razem. Wszystko jest w porządku. Ocenić czy powiedzieć będę mógł po całym sezonie. Jak na razie jest naprawdę bardzo fajnie. Bardzo miło zostałem przyjęty i przez chłopaków i szczególnie przez działaczy. Więc, jak narazie, jestem bardzo zadowolony.

- mówi Bartłomiej Grzechnik, środkowy MKS Będzin.

Najbliższa okazja by zobaczyć w akcji będzińskich siatkarzy już 23 sierpnia. MKS Będzin zmierzy się w meczu sparingowym z zawodnikami Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress