MKS Będzin wraca na parkiet

2017-08-14

Siatkarze MKS-u Będzin rozpoczęli już treningi na sali w Sosnowcu. Trener przygotowuje drużynę na rozpoczęcie sezonu, ale sprawdza też nowych zawodników.

Pracujemy bardzo ciężko, temperatura jest bardzo wysoka, ale nie ma żadnych wymówek. Wszyscy dokładają wszelkich starań, wszyscy ciężko pracują, wszyscy pracują z determinacją. Obciążamy się tym mocno ale robimy to ostrożnie.

- mówi Stelio DeRocco, trener MKS-u Będzin.

Okres przygotowawczy ma przygotować zawodników do ogromnych obciążeń fizycznych i psychicznych w sezonie. Dlatego w treningu nie ma taryfy ulgowej.

Cały czas robimy kondycję. Na wysokim tętnie odbicie, czyli na takim zmęczeniu, żeby jeszcze dokładnie podejść na nogach i odbić piłkę. Teraz w okresie przygotowawczym na to jest największy nacisk.

- mówi Artur Ratajczak, środkowy MKS-u Będzin.

W okresie przygotowawczym siatkarze MKS-u uczą się również współpracy z nowymi zawodnikami.

Jeszcze się tak jakoś dobrze nie poznaliśmy ale najważniejsze, że większość ludzi to znajome twarze, a te nowe twarze szybko się zaadaptują. Mamy fajną grupę, która wydaje mi się jest zgrana i na boisku i poza nim. Na pewno będzie nam się dobrze współpracowało.

- mówi Marcin Waliński, przyjmujący MKS-u Będzin.

Najbliższy mecz siatkarzy z Będzina w PlusLidze już 29 września w Lubinie, więc drużyna ma jeszcze czas, żeby się odpowiednio przygotować.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress