Muzyka ponownie połączy pokolenia

2017-08-23

Po bardzo udanej inauguracji w czerwcu, przyszedł czas na kolejną odsłonę cyklu „Dąbrowa łączy pokolenia”. W jego ramach, 6 września w Pałacu Kultury Zagłębia wystąpią Andrzej i Maja Sikorowscy.

Projekt Dąbrowa łączy pokolenia” skierowany jest do wszystkich, ale ze szczególnym wyróżnieniem seniorów, którzy mają możliwość zaproszenia na koncert dzieci i wnuki. Dzieje się tak dzięki specjalnej cenie biletu, która dla seniora wynosi jedynie 5 zł i dodatkowe 5 zł, jeśli zdecyduje się iść z osobą towarzyszącą. Pierwszą okazją do tego był czerwcowy recital „Mój ulubiony Młynarski” w wykonaniu Piotra Machalicy.

6 września o godz.18 w sali teatralnej PKZ wystąpią Andrzej i Maja Sikorowscy.

Bilet dla seniora – 5 zł + 5 zł osoba towarzysząca – dostępne wyłącznie w kasie PKZ dla osób powyżej 60. roku życia, za okazaniem dokumentu tożsamości.

Bilet normalny – 40 zł

Andrzej Sikorowski - absolwent wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor piosenek, wokalista, gitarzysta, lider Grupy Pod Budą i twórca większości jej piosenek. Napisał kilkaset utworów nagranych na kilkunastu płytach złotych i platynowych. Dał wiele koncertów w kraju, a także dla rodaków w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Belgii, Holandii, Szwecji, Anglii. Współpracuje również z innymi wykonawcami m.in. z Marylą Rodowicz i Grzegorzem Turnauem (Pasjans na dwóch). Napisał muzykę do ponad 20 filmów animowanych dla dzieci. Był felietonistą Dziennika Polskiego, Przekroju i Hustlera. Jest laureatem wielu nagród festiwalowych, zdobywcą czołowych miejsc w plebiscytach radiowych i telewizyjnych. Jego Kap. Kap, płyną łzy, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa czy Ale to już było dla Maryli Rodowicz, śpiewa od lat cała Polska. Od 2005 r. występuje także u boku swojej córki, Mai Sikorowskiej, jako autor, kompozytor, akompaniator, partner wokalny.
Maja Sikorowska - wykształcenie muzyczne w klasie fortepianu, a także licencjat na krakowskiej AWF. Przez wiele lat wokalistka zespołu Pod Budą z którą wystąpiła na wielu koncertach w Polsce, USA i Kanadzie. Śpiewa także w języku greckim (Grand Prix Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu). Od 2005 r. koncertuje z zespołem własnym u boku ojca, Andrzeja Sikorowskiego i innych krakowskich muzyków. Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała polsko-grecką płytę Kraków-Saloniki (platynowa płyta), nominowaną w 2006 r. do Fryderyków, płytę z kolędami i pastorałkami Śniegu cieniutki opłatek, w 2010 r. płytę Sprawa rodzinna, w 2016 r. ukazał się ich najnowszy album Okno na Planty. Współpracuje także z krakowskim zespołem Kroke, z którym w 2011 r. nagrała płytę Avra oraz z krakowskim zespołem Sokół Orkestar. Podejmuje również własne próby kompozytorskie.

 Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress