Pijany diler uciekał przed policją

2017-08-31

Sosnowieccy funkcjonariusze ujęli 40-letniego mężczyznę, który nie chciał zatrzymać się do kontroli drogowej. Okazało się, że kierowca był pod wpływem środków odurzających i alkoholu, a w domu miał magazyn narkotyków.

fot. Komenda Miejska Policji w Sosnowcu

Mężczyzna był wcześniej pod obserwacją sosnowieckich kryminalnych, którzy podejrzewali, że może on posiadać narkotyki. W momencie gdy funkcjonariusze zauważyli, że 40-latek wyjeżdża z parkingu postanowili zatrzymać go do kontroli. Kierowca jednak rzucił sie do ucieczki swoim samochodem. W trakcie pościgu radiowóz zablokował drogę kierującemu i ten zaczął uciekać na piechotę. Wtedy zatrzymali go policjanci.

Podczas badania alkomatem okazało się, że mężczyzna miał 1,8 promila alkoholu we krwi. Mundurowi zauważyli też, że źrenice zatrzymanego nie reagują na światło. Z przeprowadzonych badań wynika, że mężczyzna prowadził też pod wpływem amfetaminy.

W trakcie przeszukania w mieszkaniu zatrzymanego policjanci zabezpieczyli około 900 porcji amfetaminy i 70 porcji marihuany. Zatrzymanemu, za posiadanie znacznej ilości narkotyków, niezatrzymanie się do kontroli oraz kierowanie pod wpływem alkoholu i narkotyków, grozi teraz do 10 lat więzienia.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress