Rozliczył PIT i wygrał auto (wideo)

2017-08-10

Środowy poranek na pewno był jednym z najszczęśliwszych dni dla pana Krzysztofa Krupy z Sosnowca. To właśnie on został zwycięzcą miejskiej loterii PIT i na konferencji zorganizowanej przez Urząd Miejski w Sosnowcu odebrał nagrodę – nowego Fiata Pandę. Klucze do auta wygranemu wręczył prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Loteria „Samochód za PIT. Rozlicz podatek w Sosnowcu” to jeden ze sposobów na przyciągnięcie nowych ale też zatrzymanie dotychczasowych mieszkańców i pokazanie, że warto swoje podatki rozliczyć właśnie w Sosnowcu.

Trzy lata temu tak naprawdę, bo zaraz po wyborach, stworzyliśmy taki pakiet mieszkańca, który chcieliśmy wdrażać w życie. Jednym z punktów tego pakietu był właśnie konkurs, który ma zachęcić do mieszkania w naszym mieście, płacenia podatków w naszym mieście, nie wyjeżdżania z naszego miasta i jednym z tych punktów, tak jak powiedziałem, był ten samochód za podatki, za podatek PIT. Postanowiliśmy ten projekt wdrożyć w życie, tak jak powiedziałem, pierwsza edycja myślę, że udała się, bo pięć tysięcy mieszkańców wzięło udział. Kilkaset po raz pierwszy w ogóle składało PIT w naszym mieście. Z tych naszych wyliczeń średniej podatku jaki się płaci w naszym mieście i procentów, które wpływają z powrotem do budżetu miasta z budżetu państwa, to zysk około 400 tysięcy złotych dla naszego miasta przy kosztach całego projektu około 50 tysięcy. Myślę, że zdecydowanie na plus.

- mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W loterii udział mógł wziąć każdy kto w zeznaniu podatkowym w 2017 roku wskazał Sosnowiec jako miejsce zamieszkania w ostatnim dniu roku podatowego. Tak jak pan Krzysztof Krupa, który o konkursie dowiedział z internetu.

O loterii dowiedziałem się ze strony internetowej Sosnowca. Przeczytałem artykuł o loterii i po prostu zachęciło mnie to i wziąłem udział, żeby spróbować szczęścia.

- mówi Krzysztof Krupa, zwycięzca konkursu.

Szczęśliwy posiadacz nowego Fiata już zaplanował wakacyjną wycieczkę wygranym samochodem.

Podróż już za kilka dni. Już w niedzielę, rano, nad mozrze polskie.

- dodaje Krzysztof Krupa.

Loteria zorganizowana była we współpracy z Urzędem Skarbowym w Sosnowcu i Agencją Promocyjno-Reklamową SMOLAR. Kolejna edycja planowana jest na przyszły rok.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress