Seniorze odbierz „Dąbrowską kopertę życia”!

2017-08-30

Seniorzy i osoby samotne w Dąbrowie Górniczej mogą odebrać „Dąbrowską Kopertę Życia”. Program ma ułatwić dostęp ratownikom medycznym do ważnych informacji medycznych mogących uratować życie i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa osób starszych.

fot. Miejskie Centrum Informacji w Dąbrowie Górniczej

„Koperta życia” to program stworzony przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Pełnomocnika Terenowego Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Jest to karta, która zawiera informacje dotyczące jej właściciela, np. dane osobowe, numer telefonu do bliskich, zażywane leki i uczulenia. Kartę można umieścić w lodówce, na którą przykleja się naklejkę „Koperta życia”. Umieszczenie jej w miejscu, tak widocznym i obecnym w każdym domu, jak lodówka pozwoli służbom medyczynym lub socjalnym w razie potrzeby na szybki dostęp do informacji o seniorze.

Seniorzy w Dąbrowie Górniczej pierwsze koperty odebrać już mogli w czerwcu. Dąbrowski program zaincjowano bowiem w czasie Dąbrowskiego Dnia Seniora.  Od tego czasu wydano około 200 kart. Teraz osoby starsze i samotne, które zainteresowane są otrzymaniem „Dąbrowskiej koperty życia”, mogą zgłosić się do Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej przy ul. Sienkiewicza 6a w godzinach 8.00-16.00.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress