Survival w Błędowie (wideo)

2017-08-16

Jak odnaleźć się w lesie? Jak korzystać z krzesiwa czy mapy? Te i inne umiejętności sztuki przetrwania poznają dzieci na obozie Mini Survivalowym organizowanym przez Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Mini Survival to kilkudniowy obóz dla dzieci ze szkół podstawowych, który odbywa się Błędowie. Wszystkie zdolności i umiejętności dzieci nabywają przez zabawę.

Wprowadzamy w dzieci w fabułę bezludnej wyspy, czyli znajdują się same na wyspie i muszą sobie spróbować poradzić. Nie mają żadnej cywilizacji, telefonów, komputerów i muszą spróbować przetrwać bez tego. I bez kontaktów z rodzicami.

- opowiada Grażyna Szubert, kierownik obozu.

Dzieci przede wszystkim uczą się samodzielności. Jednak oprócz obowiązków mogą też zaznać dodatkowych atrakcji, takich jak ścianka wspinaczkowa.

Mieliśmy okazję zaobserwować jak dzielni rozbitkowie z bezludnej wyspy nabywają umiejętności rozpalania ognia i polują w lesie na dzika.

Założenie jest takie, że będą się uczyły upolować zwierzynę z łuku. Tak jest w programie. Najpierw uczą się strzelania z łuku i ze strzał opatrzonych grotami gumowymi, z przyssawkami. Później wyjeżdżają w miejsce już strzelamy z ostrych strzał do figury dzika silikonowego – w tak zwanymj 3D. Później trzeba tego dzika jakoś upiec, prawda? Więc trzeba umieć sobie rozpalić ogień w trudnych warunkach, nie mając zapałek czy zapalniczki. 

- mówi Zbigniew Kołkowski ze Stowarzyszenia Husarz.

Uczestnicy Mini Survivalu nie zabierają ze sobą żadnych urządzeń elektronicznych i pieniędzy. Są zdani jedynie na przyrodę i dobrą zabawę.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress