Uwaga! Zmiana terminu Nocnego Pałacowania (wideo)

2017-08-24

Już niebawem w Pałacu Kultury Zagłębia odbędzie się Nocne Pałacowanie. Wejściówki na wydarzenie rozeszły się niczym świeże bułeczki, niestety na chwilę obecną nie ma już żadnych dostępnych miejsc. Mamy jednak ważną informację dla tych, którym udało się zdobyć wejściówki.

 

Jak informują organizatorzy zmianie uległ termin nocnego wydarzenia i rozpocznie się ono 8 września o godzinie 20.30. na czym będzie polegać event organizowany w Pałacu Kultury Zagłębia?

W czasie, gdy grzeczne dzieci będą już dawno słodko spać, a miasto zacznie powoli wygasać wraz ze zbliżającą się nocą, grupa śmiałków podejmie się „Nocnego Pałacowania”, czyli zwiedzania PKZ w całkowitych ciemnościach, oświetlając sobie drogę jedynie czołowymi latarkami. Na trasie czterech wycieczek znajdą się najciekawsze wnętrza zabytkowej budowli – zarówno te znane codziennym gościom pałacu, jak i te na co dzień oznaczone tabliczką „Nieupoważnionym wstęp wzbroniony”. Uczestnicy nocnego zwiedzania poznają historię sal, ciekawostki architektoniczne i techniczne oraz wezmą udział w atrakcjach dodatkowych.

- wyjaśniają organizatorzy.

Nocne Pałacowanie będzie gratka dla miłośników kultury i sztuki, których intryguje zwiedzanie w nieco innej konwencji niż zwykle.

Nocne Pałacowanie to pierwsza taka okazja do zwiedzenia PKZ po remoncie, który zakończył się w 2014 roku. Wyszliśmy naprzeciw licznym prośbom mieszkańców i postanowiliśmy zorganizować zwiedzanie murów pałacu, jednak w nieco innej formule.

– mówi pomysłodawca i realizator imprezy Olaf Otwinowski.

 

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress