Wyłudzacze paliwa na Zagłębiu?

2017-08-31

Duża grupa kierowców na Zagłębiu informuje o próbach wyłudrzenia pieniędzy przy autostradach, stacjach benzynowych. Oszustwa mają dokonywać rzekomo potrzebujący pomocy ciemnoskórzy kierowcy podróżujący autami na zagranicznych tablicach rejestracyjnych. 

Mężczyźni mają prosić o pomoc w pobliżu wjazdów na autostradę czy na stacjach benzynowych. Za pieniądze „na paliwo” oferują złote sygnety, pierścionki lub oryginalne perfumy. Ofiarowane przez oszustów przedmioty mają być nic nie wartymi imitacjami i podróbkami.

Mężczyźni mieli być widziani w Sosnowcu na ulicy Będzińskiej, w pobliżu CH Plejada, czy przy zjeździe z trasy S1 w Dąbrowie Górniczej. Z informacji udzielonych nam przez Komendę Miejską Policji w Sosnowcu wynika, że nie wpłynęło dotąd żadne zawiadomienie o podobnych oszustwach. Funkcjonariusze również badają doniesienia internautów.

W momencie znalezienia się w podobnej sytuacji należy skontaktować się z policją lub strażą miejską i poinformować o zagrożeniu. Zalecane jest również wykonanie zdjęcia samochodu, tablicy rejestracyjnej i podejrzanego.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress