Nowe liceum w Zagórzu (wideo)

2017-09-01

W budynku po likwidowanym Gimnazjum nr 9 w Sosnowcu od września funkcjonować będzie IX Liceum Ogólnokształcące. Założeniem powstania placówki było zatrzymanie licealistów w Sosnowcu oraz wykorzystanie budynku, który po reformie oświaty miał świecić pustkami.

Mając świadomość, że w tej części naszego miasta nie ma szkoły ponadgimnazjalnej. Po bardzo głębokich analizach, szczególnie ilości potencjalnych chętnych do kontynuowania nauki w tym liceum ogólnokształcącym podjęliśmy decyzję.

- komentuje Zbigniew Byszewski, zastępca Prezydenta Miasta Sosnowiec.

W nowej placówce oświatowej uczniowie będą uczęszczać do dwóch tematycznych oddziałów.

Jednak z klas będzie klasą o profilu artystyczno-medialnym z elementami edukacji teatralnej, natomiast druga klasa łączy dwa profile, pierwszy to geograficzno-językowy, drugi profil to biologiczno-matematyczny.

- wymienia Ewelina Stasik, dyrektor IX L.O. w Sosnowcu

Profile kształcenia w liceum zostały dobrane w taki sposób aby odpowiadały potrzebom uczniów szkól średnich. Co ciekawe poszczególne oddziały zostały objęte patronatem merytorycznym Centrum Ratownictwa i Bezpieczeństwa oraz Wyższej Szkoły Humanitas, która obejmie pieczę nad Oddziałem Artystyczno-Medialnym.

Zależy nam na tym, żeby rzeczywiście młodzieży realnie dać coś od siebie i dlatego zajęcia, które proponujemy uczniom będą zajęciami regularnymi. Uczniowie będą bywali u nas na uczelni przynajmniej dwa razy w miesiącu, nasi wykładowcy będą bywali z wykładami tutaj. To nie będą gościnne wykłady na różne oderwane od siebie tematy, to często będą jednotematyczne cykle zajęć.

- mówi prof. WSH dr hab. Michał Kaczmarczyk, rektor WSH w Sosnowcu.

Nowy rok szkolny to zawsze nowe wyzwania i możliwości. W przypadku IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu te słowa nabierają dodatkowego znaczenia. Życzymy udanego startu!

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress