I Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła w Dąbrowie Górniczej (wideo)

2017-09-04

Na ulicy 3 Maja, przed dobrze znanym mieszkańcom Zagłębia Klubem Muzycznym Komitywa zorganizowany został I Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła „Wrzesień 2017″. Pomysłodawcą wydarzenia było Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Komitywa.

Działamy od dziesięciu miesięcy, dzięki temu udało nam się pozyskać środki na zorganizowanie wydarzenia. Pomysł zrodził się dlatego, że wspólnie z żoną, z którą założyliśmy stowarzyszenie pasjonujemy się takimi rzeczami. W wielu miejscach odwiedzamy tego typu wydarzenia, podglądamy jak robią to inni i postanowiliśmy, że w Dąbrowie Górniczej też spróbujemy coś takiego zrobić.

-tłumaczy Maciej Kołodziej, prezes Stowarzyszenia Dobrych Inicjatyw Komitywa.

Pomimo kapryśnej pogody pomysł organizacji jarmarku spotkał się z aprobatą mieszkańców Dąbrowy Górniczej, którzy chętnie korzystali z przygotowanych dla nich atrakcji i warsztatów.

Współorganizatorem wydarzenia był Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej. W murach MOPT-u uczestnicy jarmarku mogli nauczyć się kilku ciekawych rzeczy.

U nas można skorzystać z takich warsztatów jak rysowanie na torbach, na koszulach. Można pofilcować sobie na sucho i na mokro, można również skorzystać z warsztatów ceramicznych.

- wymienia Anna Podsiedlik, nauczyciel zajęć plastycznych w MOPT.

Podczas wydarzenia odbyła się ponadto zbiórka funduszy na leczenie 4-letniej Hani cierpiącej na dziecięce porażenie mózgowe.

Hania jest bardzo dzielną dziewczynką, bardzo dobrze sobie radzi, cały czas stawia nowe kroki, coraz więcej mówi do braciszka. Dziś mamy tutaj straganik gdzie sprzedajemy gry planszowe, książki, pluszaki po to aby uzbierać na przeszczep komórek macierzystych, który jest jej w tym momencie bardzo potrzebny.

- mówi Alicja Poniatowska.

Część warsztatowa jarmarku odbywała się również przed znaną ze swoje koncertowej dzielności dąbrowską Komitywą. Na placu przed klubem mogliśmy m.in nauczyć się tworzeniem przedmiotów z wikliny. Wykreowane w swojej głowie obrazy mogliśmy przenieść na papier w Otwartej Malarni Artystycznej prowadzonej przez O!PA.

W przerwach między warsztatami uczestnicy mogli zapoznać się z twórczością artystów lub zakupić unikatowe wyroby rzemieślnicze.

Ja szyję lalki, które mają bardzo dużo drobiazgów, które mają torebeczki, buciki itd. Im więcej drobiazgów, sweterków najmniejszej wielkości to wszystko dłużej trwa rzeczywiście. Podobnie jest z bransoletkami, prostą robię około 30-60 minut, mam też taką którą robiłam miesiąc.

- komentuje Agnieszka Czapi Trzepizur.

Pierwszy Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła zorganizowany przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Komitywa z pewnością można uznać za udany. Nad właściwym przebiegiem wydarzenia czuwali wolontariusze, którzy spisali się na medal.

Uwaga: Na leczenie Hani wciąż brakuje ponad 9 tysięcy złotych. Jeśli chcecie wesprzeć powrót do zdrowia tej dzielnej dziewczynki zachęcamy do odwiedzenia strony : https://www.siepomaga.pl/hania-gryta

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress