W Czeladzi powstała wyjątkowa kapania społeczna (wideo)

2017-09-27

Sympatyczny chłopiec o imieniu Robert to bohater animacji opowiadającej o roli więzi w wychowaniu dziecka. Ten kilkuminutowy film jest element kampanii prowadzonej przez Stowarzyszenie Moc Wsparcia. 

Film budzi już bardzo duże zainteresowanie. Cel by taki aby w sposób metaforyczny, nieoceniający, ale tez wskazujący pewne aspekty, zwrócić uwagę na to, że bycie rodzicem nie zawsze jest łatwe. 

- mówi Adrian Drdzeń, koordynator Kampanii Moc Wsparcia.

Animacja składa się z trzech alternatywnych wersji historii małego Roberta, który doświadcza w trudnej sytuacji różnych reakcji ze strony rodziców.

Głównymi odbiorcami przedsięwzięcia są rodzice małych dzieci lub przyszli rodzice. Akcja ma skłonić do refleksji na temat modelu wychowywania dziecka.

Film to jest taki przyczynek do tego, żeby coś zainicjować, coś zacząć. Wzbudzić refleksie na to w jakim ja modelu wychowuje swoje dziecko, ale też jakim rodzicem na dzisiaj jestem dla swojego dziecka, czy nadal próbuję być tym idealnym rodzicem, którym jest być ciężko, czy mogę aspirować do bycia tym wystarczająco dobrym rodzicem?

- wyjaśnia Adrian Drdzeń.

Kampania  której bohaterem jest kilkuletni Robert została zorganizowana przez Stowarzyszenie Moc Wsparcia we współpracy z miastem Czeladź.

Doszlismy do wniosku, że jest popyt na tego typu usługi a popparte to było zajęciami prowadzonymi przez stoważyszenie moc wsparca w poprzednich latach. oakzało się, że rodzice są złaknieni wiedzy o tym jka bys świadomym rodzicem, jka spróbowac zrozi,miec swoje dziecko i jka je poznac.

- tłumaczy Małgorzata Ochęduszko-Ludwik, naczelnik Wydziału Edukacji i Polityki Społecznej w UM w Czeladzi.

Choć od inauguracji kampanii minęło zaledwie kilka dni to cieszy się ona już dużym zainteresowaniem internautów i uznaniem części rodziców.

Przyciągająca uwagę animacja to jednak tylko początek. Działania związane z kampanią Wielka Moc będą realizowanie do końca 2017 roku.

Cały film przygotowany w ramach kampanii MOC WSPARCIA możecie obejrzeć TUTAJ.

Fot: www.wielkamoc.pl

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress