8. Metropolitalna Noc Teatrów

2017-09-05

30 września odbędzie się 8. edycja Metropolitalnej Nocy Teatrów. Wydarzenie, które powinno zainteresować wszystkich miłośników sztuki teatralnej oferuje szereg atrakcji i przedstawień do późnych godzin nocnych na terenie Śląska i Zagłębia. 

Teatr Zagłębia w Sosnowcu na tę okazję przygotuje specjalną propozycję dla dzieci pod tytułem „Improwizacja”. Młodzi widzowie razem z aktorami wymyślą scenariusz zaimprowizowanej bajki. Improwizacja ma również być tematem dziecięcych warsztatów teatralnych. Propozycje nie ominą też dorosłych. Dla dojrzałych widzów późnym wieczorem odbędzie się spektakl o godności i miłości, pt. „Na dnie”. Później odbędą się również warsztaty i gry dyskusyjne.

Bytomski Teatr Rozbark dla odmiany stawia na taniec. Chętni będą mogli obejrzeć spektakl „Fast Food Foot” i samemu podszkolić się na warszatach taneczych, z których wyniesione umiejętności będzie można wykorzystać od razu na imprezie w rytmie disco.

Opera Śląska oferuje natomiast warsztaty dla miłośników baletu. Podnato, podziwiać będzi można „Moc przeznaczenia” Giuseppe Verdiego, a co odważniejsi widzowie będą mieli możliwość zwiedzania gmachu opery nocą.

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach zaprasza na przedstawienie „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich”. Dodatkowo dzieci będą mogły także dać upust swojej kreatywności w otwartych pracowniach teatru.

W Teatrze Miejskim w Gliwicach zainteresowani będą mogli poznać tajniki sztuki pracowni dekoracji i kostiumów. Dodatkowo teatr proponuje dwa przedstawienia: „Norę” Henrika Ibsena i „Ich czworo. Reality show” autorstwa Gabrieli Zapolskiej.

Teatr Korez w Katowicach oferuje późnym wieczorem dwa spektakle: „Świniobicie, albo… fajer z babuciem” amatorskiego Kobiórskiego Teatru Kulturalnego i monodram „Mianujom Mie Hanka”. Oprócz przedstawień przygotowany będzie poczęstunek śląskiej kuchni: żur i sznita z tustym.

Na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach wystąpi Teatr Ognia Los Fuegos. Na scenie natomiast komedia „Mleczarnia”, a dla dzieci warsztaty artystyczne „W świecie Pierrota”.

Teatr Nowy w Zabrzu proponuje spektakl  ”Ku Klux Klan. W krainie miłości” w plenerze przed budynkiem teatru, a na scenie „Śmiech wzbroniony”. Dla najmłodszych zaś od samego rana będzie przegląd spektakli finałowych „Lata z teatrem”.

Musical „Bulwar zachodzącego Słońca” i monodram „Mariacka 5″ będzie można zobaczyć w Teatrze Rozrywki w Chorzowskie. Poza tym będzie też okazja by porozmawiać z aktorami czy przymierzyć teatralne kostiumy.

Teatralna noc w Teatrze Śląskim w Katowicach upłynie pod hasłem „Mroczne historie”. W programie będzie spacer po gmachu teatru w towarzystwie detektywa, zagadki, zbrodnie i śledztwa. Na scenie będzie można zobaczyć za to ”Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci” w Szybie Wilson, „Mayday” na Dużej Scenie i „Małe zbrodnie małżeńskie” na Scenie Kameralnej.

Spektakle i warsztaty dla dzieci i dorosłych przygotują również : Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie, Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej i Teatr Czarnego Tła z Chorzowa.

Szczegółowy plan spektakli i warsztatów Metropolitalnej Nocy Teatrów 2017 można znaleźć na stronie internetowej pelniakultury.pl i na stronach poszczególnych teatrów.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress