Akcja „Smog” na będzińskich drogach

2017-09-01

Wczoraj policjanci z będzińskiej drogówki wraz z Inspekcją Transportu Drogowego wybrali się na drogi powiatu. W ramach akcji „Smog” służby kontrolowały pojazdy, które przez jazdę po drogach mogą stwarzać zagrożenie dla środowiska naturalnego.

fot. Komenda Powiatowa Policji w Będzinie

Celem ogólnopolskiej akcji „Smog” jest ograniczenie emisji spalin do atmosfery spowodowanych wadliwym działaniem układu wydechowego, nieprawidłową pracą silnika i złym stanem technicznym pojazdów. W działaniach Inspekcji Transportu Drogowego uczestniczyło 20 policjantów będzińskiej drogówki. Do kontroli służby używały chociażby specjalistycznego sprzętu do analizy spalin samochodowych.

Do kontroli w godzinach 6-22 zatrzymano prawie 100 aut. W związku z nieprawidłową emisją spalin, z ruchu wyeliminowano tylko jeden pojazd. W przypadku czterech kolejnych samochodów funkcjonariusze zatrzymali dokumenty w związku ze złym stanem technicznym maszyn.

Oprócz stanu technicznego funkcjonariusze badali także trzeźwość kierowców, czas ich pracy i uprawnienia do kierowania określonymi pojazdami. Akcja prowadzona była przede wszystkim na drogach krajowych numer 86 i 78 oraz drodze wojewódzkiej numer 913.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress