Areszt dla sprawcy brutalnego rozboju

2017-09-27

Pod koniec czerwca 2017 roku w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze doszło do brutalnej napaści na 34-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Mężczyzna został zwabiony w odludne miejsce, dotkliwie pobity oraz okradziony. Po kilku miesiącach prowadzonego postępowania policjantom udało się ustalić tożsamość sprawcy i doprowadzić go przed wymiar sprawiedliwości.

Pokrzywdzony znał swojego oprawcę z imienia i pseudonimu. Jak przekazują policjanci dramat 34-latka rozpoczął się gdy sprawca napaści zadzwonił do niego z propozycją spotkania. Niczego nie podejrzewający dąbrowianin udał się we wskazane miejsce.

Następnie został zwabiony w odludne miejsce i znienacka dotkliwie pobity. Napastnik przeszukał mu kieszenie i zabrał portfel z pieniędzmi, dokumentami, telefon a także klucze do auta i mieszkania. Potem, pozostawiając swą ofiarę nieprzytomną, udał się do zajmowanego przez 34-latka mieszkania, skąd skradł laptopy, konsole i inne cenne przedmioty. Zdarzenie miało miejsce pod koniec czerwca b.r. Od tego czasu śledczy działali bardzo intensywnie, sprawdzając każdy trop. Odszukanie sprawcy nie było łatwe, bowiem pokrzywdzony nie był w stanie podać jego nazwiska czy też adresu, a wskazywane przez niego imię lub pseudonim, również mogło nie być prawdziwe.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

W toku prowadzonego śledztwa funkcjonariusze ustalili, że sprawcą napaści na mieszkańca Dąbrowy Górniczej jest 17-letni sosnowiczanin posiadający bogatą policyjną kartotekę.

Młody rozbojarz usłyszał już zarzuty. Sąd zdecydował również o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy, a ponieważ w chwili popełniania czynu miał ukończone 17 lat, za swój czyn odpowiadać będzie już jak osoba dorosła. Może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

-czytamy dalej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress