Bezpieczna droga do szkoły

2017-09-11

Rok szkolny już trwa, a dzieci wyruszyły masowo do szkół. Dlatego będzińscy policjanci przez ostatni tydzień dbali o bezpieczeństwo uczniów w drodze na lekcje.

Tradycyjnie, oczywiście z początkiem roku szkolnego policjanci rozpoczynają akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja trwa przez pierwszy tydzień września. W ramach tej akcji częściej możemy spotkać policjantów pod budynkami szkolnymi, na drogach, które do nich prowadzą. Policjanci dbają przede wszystkim by dzieci bezpiecznie korzystały z przejść dla pieszych. Zwracają również uwagę jak dzieci są dowożone do szkoły.

- mówi podkom. Paweł Łotocki z Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Działania będzińskiej policji nie ograniczały się jedynie do czuwania nad bezpieczeństwem w rejonach szkół oraz na drogach, którymi dzieci docierają do placówek. Stałym elementem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” są prowadzone przez funcjonariuszy zajęcia z wychowania komunikacyjnego.

Policja apeluje do rodziców aby sami również zadbali o bezpieczeństwo swoich pociech. Ważne jest aby zadbać o widoczność swojego dziecka na drodze, na przykład przez korzystanie z elementów odblaskowych.

Równie ważnym jest, żeby dziecko jak najwcześniej nabrało nawyków odpowiedzialnego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Najważniejsza, podstawowa zasada to korzystanie z oznakowanych przejść dla pieszych. Przypominamy dzieciom, żeby korzystały przede wszystkim z popularnych „zebr”. Jeżeli jest sygnalizacja świetlna, apelujemy o to aby stosować się do tej sygnalizacji – przechodzić tylko i wyłącznie na zielonym świetle. Przypominamy o tym dzieciom by w trakcie przyjazdu do szkoły, wtedy kiedy są odwożone, również same zwracały uwagę jak są zabezpieczone w trakcie przejazdu.

- dodaje Paweł Łotocki.

Najważniejsze jednak, że dziecko nawyki i zachowania naśladuje po dorosłych. Dlatego warto dawać dobry przykład, żeby wszyscy uczestnicy ruchu czuli się bezpiecznie

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress