Budynki CKZiU w Sosnowcu przejdą modernizację

2017-09-14

Dwa budynki Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu przejdą gruntowną modernizację, to obiekty znajdujące się przy ul. gen.Grota-Roweckiego oraz ul. Kilińskiego.

Fot: UM w Sosnowcu

Umowy na termomodernizację placówek oświatowych zostały podpisane 13 września w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu. Równocześnie władze miasta sygnowały również umowę na wykonanie robót na DK 94 w Sosnowcu.

Budynki CKZiU mają już swoje lata dlatego termomodernizacja jest w tych przypadkach konieczna. Prace będą miały charakter kompleksowy, zostaną wykonane wszystkie niezbędne prace, wymienione będą m.in.: instalacje wod-kan, elektryczna, w przypadku budynku przy Grota-Roweckiego w grę wchodzi także rozbudowa, tak więc śmiało można powiedzieć, że budynki dostaną nowe życie. W przypadku obu inwestycji w grę wchodzi 85 proc. dofinansowanie ze środków unijnych. Z kolei z własnych środków wykonamy prace na DK 94.

- podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Firmą odpowiedzialną za termomodernizację budynku CKZiU znajdującego się przy ul. gen. Grota-Roweckiego będzie Zakład Budowlano-Handlowy Andrzej Muc, z kolei obiektem szkoły przy ul. Kilińskiego zajmie się Zakład Remontowo-Budowlany Jędrzejczyk. Efekty prac inwestycji zobaczy,y już za dziewięć miesięcy. W obu przypadkach koszt inwestycji to ponad 5,5 mln zł.

Zdecydowanie krócej przyjdzie nam poczekac na zakończenia inwestycji związanej z remontem fragmentu  DK 94. Prace drogowców maja potrwać trzy miesiące, przeprowadzi je Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Katowic. Koszt tego zadania to ponad 2,3 mln. Inwestycję w całości sfinansuje miasto.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress