Co dalej z dworcem w Maczkach?

2017-09-12

Rewitalizacja zabytkowego dworca z Maczkach w Sosnowcu stanęła pod znakiem zapytania. Z realizacji inwestycji wycofał się wykonawca, zrywając umowę z PKP.

Za przywrócenie dawnej świetności zabytkowemu budynkowi dworca miało odpowiadać Konsorcjum, którego liderem jest P.A. Nova. W ostatnich dniach firma odstąpiła jednak od umowy z PKP tłumacząc, że przyczyną takiej, a nie innej decyzji jest jest rezygnacja zamawiającego (PKP) z realizacji pierwotnego przedmiotu umowy oraz brak decyzji co do ostatecznego przeznaczenia obiektu.

Pomimo wezwań wykonawcy, zamawiający do dnia odstąpienia od umowy nie usunął zaniechań w wykonywaniu swoich zobowiązań, co uniemożliwia emitentowi prawidłowe jej wykonanie.

-  podano w komunikacie wydanym przez P.A. Nova.

Przypomnijmy, że umowa na rewitalizację zabytkowego dworca w Maczkach została podpisana w sierpniu ubiegłego roku. Inwestycja miała kosztować blisko 40 miliony złotych. Po modernizacji w dawnym budynku dworca miało funkcjonować Centrum Naukowo-Dydaktyczne Transportu Kolejowego Politechniki Śląskiej. W obiekcie miała zostać przywrócona obsługa podróżnych.

Plany inwestycyjne obejmowały również rewitalizację sąsiadującego z dworcem XIX-wiecznego budynku byłych warsztatów szkolnych. Obiekty miały zostać połączone przejściem podziemnym pod torami.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress