Dąbrowskie hot-spoty

2017-09-08

Od 2014 roku na terenie Dąbrowy Górniczej działa 26 miejskich punktów bezpłatnego dostępu do internetu. Z darmowych hot-spotów można korzystać  m.in. w budynkach miejskich instytucji, a także na placu Wolności w Centrum, placu Bema w Gołonogu, w parku Hallera, na ul. 3-go Maja, deptakach na Mydlicach, na Broadwayu, na osiedlach Kasprzaka, Adamieckiego, Łęknice, Młodych Hutników. Dostęp do sieci jest również w okolicy targowiska, na plaży nad Pogorią III, w Strzemieszycach i Antoniowie. 

Fot: UM w Dąbrowie Górniczej

Aby skorzystać z dostępu do miejskiego internetu wystarczy włączyć Wi-Fi w swoim urządzeniu i wybrać sieć Dębowy Świat. Jak przypomina dąbrowski magistrat będąc online warto skorzystać z miejskiej aplikacji i dzięki temu być na bieżąco z wydarzeniami, poznać ciekawe miejsca albo spojrzeć na centrum i Pogorię III.

Oto lista dąbrowskich hot-spotów.

Ponadto urzędnicy przypominają, że na terenie całego kraju zgodnie z decyzją Urzędu Komunikacji Elektroniczne obowiązują ograniczenia dla bezpłatnych punktów dostępu.

Dlatego transfer wynosi w nich 512 kb/s, miesięczny limit pobierania danych ustalono na 750 MB, a sesja jest automatycznie zrywana co 45 minut na 15 minut. Podczas tej przerwy nie jesteśmy jednak całkowicie „odcięci od Internetu”. W tym czasie można m.in. przeglądać oficjalny portal miasta, obejrzeć widok z kamer albo posurfować po stronach Dąbrowskiego Budżetu Partycypacyjnego.

- wyjaśniają urzędnicy.

Oficjalną aplikację mobilną Dąbrowy Górniczej na smartfony i tablety, od początku 2016r. można bezpłatnie pobrać w Google Play i AppStore.

Korzystając z niej, m.in. można poznać ciekawe miejsca, otrzymać informacje o wydarzeniach kulturalnych i sportowych, wyszukać dogodne połączenie komunikacji miejskiej, przeczytać szczegółowe opisy tras spacerowych i rowerowych, wzbogaconych o funkcję nawigacji. Można też „na żywo” oglądać widok z kamer nad Pogorią III i w centrum miasta. Aplikacja posiada również moduł tzw. rozszerzonej rzeczywistości.

- tłumaczy magistrat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress