Dzisiaj Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (wideo)

2017-09-21

EDWARD czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (ang. European Day Without A Road Death) organizowany jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego – TISPOL. Ma na celu poprawienie bezpieczeństwa i świadomości uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

EDWARD promuje wizję zero, czyli zero śmiertelnych ofiat wypadków drogowych w Europie 21 września. Oznacza to nie tylko wzmożoną aktywność policji na drogach ale także uświadomionie uczestników ruchu o liczbie osób, które codziennie tracą zdrowie i życie w wypadkach.

Dzięki projektowi EDWARD w całym województwie na terenach szkół można zobaczyć porozwieszane plakaty czy banery promujące akcję. Do akcji włączyli się również zagłębiowscy funkcjonariusze.

Będzińska policja będzie prowadzić przez kilka następnych działania edukacyjne wśród kierowców na drogach całego powiatu. Policjanci z Dąbrowy Górniczej już wczoraj z uczniami klas mundurowych prowadzili działania profilaktyczne. Kadeci uczyli dzieci z najmłodszy klas Szkoły Podstawowej nr 18 jak bezpiecznie przechodzić, np. przez ruchliwą drogę przy ul. Piłsudzkiego. Rozdawane również były ulotki promujące projekt.

W roku 2010 w Unii Europejskiej zginęło na drogach ponad 31 tysięcy osób. Działania w ramach projektu EDWARD mają do 2020 roku zmniejszyć liczbę ofiar wypadków conajmniej o połowę. Skuteczność akcji będzie można zobaczyć jutro na stronie TISPOL. Pojawią się tam informacje o wypadkach śmiertelnych na drogach Unii Europejskiej w dniu 21 września.

fot. projectedward.eu

 

 

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress