Europejskie Dni Dziedzictwa w Będzinie

2017-09-12

„Początki Będzina – spacer po Górze Zamkowej i okolicach” pod takim hasłem już w najbliższą sobotę zorganizowane zostaną rodzinne warsztaty terenowe.Wydarzenie odbędzie się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i rozpocznie się o godzinie 11.00.

W programie przewidziano prezentację śladów będzińskiego średniowiecza w terenie podczas trzech krótkich pogadanek: Od grodu do zamku; Górny i dolny zamek w czasach króla Kazimierza; Miasto lokacyjne.

Dla dzieci uczestniczących w spotkaniu przygotowano zestaw zabaw tzw. plebejskich, mających swe korzenie w epoce średniowiecza lub z tym okresem związanych: gry zręcznościowe (rzut do celu, rzut na odległość, zabawy z użyciem liny), puszczanie baniek mydlanych za pomocą naturalnej słomki, wspólne kolorowanie wizerunku smoka na płótnie, walka na miecze z gąbki, zdobienie bawełnianej nałęczki – w przerwach pomiędzy pogadankami.

- czytamy na stronie UM w Będzinie.

Zajęcia zakończą się na dziedzińcu zamkowym, gdzie nastąpi podsumowanie zdobytych za poszczególne konkurencje punktów i wręczenie nagród, oprócz tego każdy uczestnik otrzyma wybitą w jego obecności pamiątkową monetę.

Zbiórka 16 września (sobota) o godz. 11.00 pod zamkiem. Serdecznie zapraszamy.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress