Hołownia, Orłoś, Ekskluzywny Menel w Humanitas

2017-09-26

Szymon Hołownia, Maciej Orłoś, bloger Kamil Pawelski czyli Ekskluzywny Menel, Agnieszka Kaczorowska, dr Irena Kamińska – Radomska, mentorka programu TVN „Projekt Lady” oraz wielu innych, cenionych ekspertów ze świata nauki i biznesu. 

W dniach 27-29 września Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu stanie się centrum propagowania transferu osiągnięć nauki do biznesu oraz wzmacniania partnerstwa podmiotów naukowych i gospodarczych podczas III Kongresu Praktyków Nauki
i Biznesu. Nauka Napędza! Ogólnopolskie wydarzenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych.
Współorganizatorami przedsięwzięcia są Urząd Miejski w Sosnowcu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu.

Cieszymy się, że możemy współorganizować to ogólnopolskie wydarzenie. Poprzednie edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno ekspertów, jak i samych uczestników. Tym razem w jednym miejscu spotkają się młodzi ludzie, którzy dopiero kształtują swoje spojrzenie na to kim chcą być w przyszłości a z drugiej praktycy tworzący biznesową przestrzeń wokół nas. To na pewno będzie ciekawe doświadczenie zarówno dla uczniów i studentów, jak również dla rekinów biznesu.

– zapewnia Arkadiusz Chęciński, Prezydent Miasta Sosnowca.

Wydarzenie podobnie jak w poprzednich latach, oficjalnie zapowiada Europejski Kongres MŚP w Katowicach, a jego organizator, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach,
jest jednym z kluczowych partnerów Kongresu.

Kongres Praktyków Nauki i Biznesu na stałe wpisał się w kalendarz spotkań biznesowych w województwie śląskim oraz wydarzeń związanych z corocznym Europejskim Kongresem MŚP, którego 7. edycję będziemy realizowali w dn. 18-20.10.2017 roku w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Podczas tegorocznego Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu będę miał osobiście okazję podzielić się przemyśleniami na temat największych błędów popełnianych przy rozwijaniu startupów.

- mówi Janusz Dramski, manager Biura Coworkingowego Business Link Katowice, wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, prelegent Kongresu.

Tegoroczna edycja wydarzenia będzie trwać trzy dni, podczas których poruszone zostaną zagadnienia z zakresu m.in. sprzedaży, komunikacji w nowych mediach, administracji, prawa oraz psychologii i autoprezentacji. Wśród kilkudziesięciu partnerów wydarzenia znaleźli się m.in. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Agencja Rozwoju Lokalnego, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Optokom, AMB Sp. z o.o., Brand24, Centrum Rozwoju Kobiet Class Ladies, Standarder sp. z o.o., oraz PKM Sosnowiec. Dodatkowo, sponsorem drugiego dnia wydarzenia jest ING Bank Śląski, którego przedstawiciel wygłosi prelekcję podczas Kongresu.

Wykład pt. „Współpraca dużego z małym czyli banki w świecie startupów” poświęcone będzie szeroko rozumianej współpracy instytucji finansowych z sektorem FinTech. W trakcie spotkania wskażę zarówno szanse jak i zagrożenia wynikające z takiej kooperacji. Zaprezentuję również najpopularniejsze sposoby wspierania ekosystemu startupów przez banki oraz przykłady udanych wdrożeń rozwiązań dostarczanych przez fintechy na przykładzie ING Banku Śląskiego.

– zapowiada Mateusz Tycner z ING Banku Śląskiego.

Podczas Kongresu po raz kolejny zostaną wręczone nagrody HumanitAS, dedykowane firmom wyróżniającym się pod kątem innowacyjności, przedsiębiorczości i etyki prowadzenia biznesu. Ponadto, drugiego dnia wydarzenia odbędą się Targi Pracy organizowane przez Urząd Pracy w Sosnowcu oraz warsztaty dla tych, którzy na rynku pracy chcą prezentować się profesjonalnie.

Obecność Urzędu Pracy w Sosnowcu ma na celu nawiązanie oraz utrzymanie współpracy z Pracodawcami, a także promowanie usług jakie mamy do zaoferowania dla przedsiębiorców. Dzięki współpracy mogą Państwo pozyskać wykwalifikowanych pracowników, uzyskać dofinansowanie na cele związane z powiększeniem zatrudnienia w firmie oraz otrzymać informacje o aktualnej sytuacji na rynku pracy. Drugiego dnia Kongresu na targach pracy swoją ofertę zaprezentują firmy m.in. z branży produkcyjnej, logistycznej oraz sektora gastronomicznego i handlowego.

– mówi Sławomir Sagadyn, Kierownik Działu Obsługi Klienta Powiatowego Urząd Pracy w Sosnowcu, współorganizatora wydarzenia.

Patronat honorowy nad III Kongresem Nauki i Biznesu. Nauka Napędza! objął Marszałek Województwa Śląskiego oraz blisko trzydziestu przedstawicieli samorządów z województw śląskiego i małopolskiego, m.in. Starosta Gliwicki, Prezydent Miasta Katowice, Prezydent Miasta Jaworzno, Prezydent Miasta Zawiercie oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.
Szczegóły wydarzenia, program oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej www.humanitas.edu.pl oraz na oficjalnej stronie Kongresu – NaukaNapedza.pl).

Informację nadesłała Wyższa Szkoła Humanitas w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress