Nowy dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia

2017-09-22

Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie ma nowego dyrektora. Miejsce Gabriela Gietzky’ego, który piastował funkcję dyrektora TDZ od września 2014 roku, zajął pochodzący z Radzionkowa Paweł Klica. 

Jak czytamy na stronie internetowej nowego dyrektora będzińskiego teatru jest on absolwentem the Royal Central School of Speech and Drama w Londynie. Paweł Klica doświadczenie w świecie teatru zdobywał na praktykach w europejskich teatrach i organizacjach – m.in. w Backa Teater w Göteborgu, Narodowym Teatrze Islandii w Reykjaviku, The Corner Shop PR w Londynie oraz podczas Festiwalu Filmowego w Zurychu.

W ramach produkcji swojego spektaklu dyplomowego prowadził warsztaty w Sztokholmie, Kopenhadze, Amsterdamie i Madrycie. Od 2015 roku związany jest z Teatrem Alatyr, z którym wyprodukował pięć spektakli nagradzanych na licznych festiwalach oraz wystawianych regularnie w kraju i za granicą. W latach od 2016/17 był producentem WEDA Produkcje, domu produkcyjnego Iwana Wyrypajewa i Karoliny Gruszki.

- czytamy na www.klicaproductions.com

Funkcję dyrektora Teatru Dzieci Zagłębia w Będzina Paweł Klica objął 1 września 2017 roku. Jakie są plany nowego dyrektora? W pierwszej kolejności chce on powołać swojego zastępcę od spraw artystycznych.

Najważniejszym planem, który chcę wdrożyć jest powołanie zastępcy dyrektora ds. artystycznych Pana Jakuba Kasprzaka. W tym momencie finalizujemy formalności mają doprowadzić do tego. Idea byłaby by taka, żebym mógł skupić się na produkcji i organizacji, natomiast Pan Kasprzak miałby się skupić na budowaniu repertuaru i stworzeniu jeszcze bardziej wartościowych wydarzeń.

- komentuje nowy dyrektor.

Na chwilę obecną innych szczegółów nowy dyrektor TDZ nie chce jeszcze zdradzać. Możecie być jednak pewni, że za jakiś czas uchylimy Wam rąbka tajemnicy i nagramy dłuższy wywiad z Paweł Klicą i jego zastępcą.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress