Pijany kierowca szalał tirem po DK86

2017-09-14

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca ciężarowego volvo, którego zatrzymali wczoraj policjanci. Informację o kierowcy wykonującym dziwne manewry policjanci otrzymali od naocznego świadka.

Ciężarówka, za której kierownicą siedział kompletnie pijany kierowca mknęła DK nr 86 w kierunku Częstochowy. Mundurowi, którzy ruszyli w pościg za autem wytropili volvo na terenie Będzina.

Do zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy ciężarowego volvo doszło około godziny 18.30 na drodze krajowej nr 86 na terenie Będzina. Katowiccy policjanci dostali kilkadziesiąt minut wcześniej informację od świadka, który na terenie miasta zauważył ciężarówkę z podejrzanie zachowującym się kierowcą. Przypuszczenia świadka jednoznacznie wskazywały na to, że siedzący za kierownicą auta mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. W pościg za ciężarowym volvo ruszyli policjanci z katowickiej drogówki. Samochód został wytropiony przez mundurowych w pobliżu Będzina.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Wyniki kontroli stanu trzeźwości potwierdziły przypuszczenia świadka, kierowca ciężarówki miał prawie dwa promile alkoholu. 38-latek stracił już prawo jazdy. Dalszym jego losem zajmie się teraz sąd i prokurator grozi mu 2 lata więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress