Rozpoczęły się Sosnowieckie Dni Seniora

2017-09-13

W najbliższych dniach w Sosnowcu będą rządzić seniorzy. Właśnie rozpoczęły się Sosnowieckie Dni Seniora, a w programie masa atrakcji dla wszystkich mieszkańców.

W tym roku mamy w Sosnowcu tydzień seniora. Już nie dni, nie weekend jak to było ostatnio, nie jeden dzień jak było przedostatnio, tylko już tydzień, w którym seniorzy będą się spotykać, będą wygłaszać różnego rodzaju prelekcje, będą naprawde wiele ważnych informacji mogli dla siebie uzyskać. Ale co ważne, również będą się dobrze bawić bo w weekend w Parku Sieleckim taki piknik przez nich, między innymi, organizowany.

- mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca

Inauguracja Sosnowieckich Dni Seniora odbyła się w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konferencji w ramach bloku tematycznego Edukacja dla seniora.

Każdy dzień tygodnia będzie poświęcony innemu tematowi: od sportu po kulturę. Zwieńczeniem Dni Seniora będzie Wielki Finał w Parku Sieleckim.

Podzieliliśmy ten tydzień na takie dni kultury, sportu… i zaczynamy weekend w Parku Sieleckim. Są to takie imprezy rekreacyjne, zabawowe. Zaczynamy o godzinie dziesiątej przemarszem spod Urzędu Miasta. W tamtym roku był przemarsz w kapeluszach, w tym roku uznaliśmy, że to będzie maskarada. Każdy senior, każdy mieszkaniec Sosnowca ubierze maskę (własnoręcznie wykonaną) i przejdziemy spod Urzędu Miasta do Parku Sieleckiego gdzie zaczynamy się bawić. Będą występy artystów, będą różne konkursy – młodzież kontra seniorzy, familiada, konkurs potraw – wiele, wiele licznych konkursów zabaw.

- mówi Sabina Stanek z Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta Sosnowca

Organizacja Sosnowieckich Dni Seniora nie była by możliwa bez współpracy Rady Seniorów Miasta Sosnowca z przedstawicielami młodego pokolenia z Rady Młodzieżowej.

Wbrew swojej nazwie impreza nie jest przeznaczona tylko dla osób starszych. Dobrze bawić się będą wszyscy –  zarówno ci młodzi duchem, jak i ciałem.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress