Sanepid zamknął sklep z dopalaczami w Katowicach (wideo)

2017-09-06

Znajdujący się na ulicy Plebiscytowej w Katowicach sklep z dopalaczami po wielu miesiącach starań został w końcu zamknięty. W poniedziałek katowiccy policjanci z wydziału antynarkotykowego, wspólnie z pracownikami sanepidu skontrolowali miejsce, o którym w ostatnim czasie aż wrzało w mediach. 

Źródło: KWP w Katowicach

W trakcie działań służby przejęły 301 opakowań substancji psychoaktywnych. Dopalacze ukryte były w schowku.

Przeprowadzono kontrolę sklepu przy ulicy Plebiscytowej, gdzie już wcześniej dochodziło do handlu tymi środkami. W specjalnie zabezpieczonym schowku znaleziono łącznie 301 sztuk opakowań produktów o różnych nazwach, które to środki mogą powodować zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Pracownicy sanepidu wydali decyzję administracyjną o zamknięciu sklepu.

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Po policyjnej akcji wejście do sklepu zostało zaplombowane, niestety jak czytamy w Dzienniku Zachodnim z informacji przekazywanych od mieszkańców Katowic wynika, że właściciel sklepu z niebezpiecznymi substancjami zerwał plomby i wszedł do środka. Katowiczanie przypuszczają, że interes dalej kwitnie.

Jak informuje policja przejęte podczas kontroli specyfiki mają zostać poddane analizie w laboratorium, celem określenia dokładnego składu tych substancji. Od wyników analizy będzie zależało dalsze postępowanie w tej sprawie.

Fot: KWP w Katowicach

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress