Śmiertelne potrącenie w Sosnowcu

2017-09-22

Trwający wczoraj Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach niestety nie możemy zaliczyć do udanych. Pomimo prowadzenia akcji mającej na celu poprawienie bezpieczeństwa i świadomości uczestników ruchu drogowego w Sosnowcu w godzinach wieczornych doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego.

Fot: KMP w Sosnowcu

Do tego tragicznego zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Wojska Polskiego na wysokości nr 104 około godziny 18.00. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący Seatem 20-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, potrącił dwóch, prawidłowo przechodzących przez pasy mężczyzn. Niestety w skutek rozległych obrażeń jeden z  nich poniósł śmierć na miejscu.

Policjanci po przeprowadzeniu pod okiem Prokuratora czynności na miejscu zdarzenia, wstępnie ustalili, że 20-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, kierujący Seatem nie udzielił pierwszeństwa prawidłowo przechodzącym przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznom. Doszło do potrącenia, w wyniku którego jeden z nich, 62-letni mieszkaniec Sosnowca zginął na miejscu, a drugi, 56-letni sosnowiczanin został przewieziony do szpitala.

- wyjaśnia KMP w Sosnowcu.

Jak ustalili policjanci 20-letni kierowca był trzeźwy. Pozostałe okoliczności tego tragicznego zdarzenia są wciąż ustalane.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress