Święto kina dla dzieci w Sosnowcu

2017-09-25

W sali widowiskowo-koncertowej „Muza” Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury można wziąć udział w 4. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Pora na ciekawość”.

Do 1 października można będzie w ramach festiwalu obejrzeć 8 produkcji, z czego większość to polskie premiery. W ramach ogólnopolskiego głosowania będzie filmy będą mogły otrzymać nagrodę publiczności.

„Villads” to duńska produkcja, opowiadająca o przygodach tytułowego Villadsa z Valby. Sześcioletni Villads staje przed nowym wyzwaniem, jakim jest początek szkoły. Jego wyobraźnia, ciekawość świata i nieposkromiona energia przysparza mu popularności wśród kolegów lecz staje się wyzwaniem dla nauczycieli i rodziców.

„Opowieści świnki” to niemiecka animacja prezentująca perypetie świnki Waldemara w dzień jego urodzin. Bohater wraz z przyjaciółmi – kogutem Franzem i myszą Johnny – muszą uratować farmę przed najazdem gangu Dzików wyjadających wszelkie zapasy. A oprócz ratowania domu trzeba przecież wyprawić jeszcze urodziny.

Wrócą też znane z drugiej edycji festiwalu Jill i Joy. W „Zimowych przygodach Jill i Joy” przyjaciółki muszą pomóc państwu Malutkim, którzy stracili dom przez dużych. Dziewczynki oferują gościnę w domku dla lalek, jednak pojawia się nowy problem. Sąsiadka Jill i Joy – Adela – chce ich złapać malutkich gości dziewczynek i sprzedać do gabinetu osobliwości.

W produkcji „Storm. Opowieść o odwadze”, młody Storm pomaga ojcu w drukarni. Pewnego dnia jednak drukarza porywa Inkwyzycja, a chłopiec podejrzewa, że winny temu jest list, o którym szeptają dorośli w mieście. Tajemniczy dokument trafia w ręce bohatera, a ten razem z dzielną Marieke rusza na ratunek swojemu ojcu.

Pytanie o o granice rywalizacji i role w grupie zada norweska animacja „Solan i Ludwik – wielki wyścig z serem”. Tytułowi bohaterowie to dwie zupełnie różne postaci, tworzące jednak zgrany zespół. Postanawiają wziąć udział w wyścigu. Na trasie czekają ich liczne niebezpieczeństwa i pułapki, a stawką jest przyjaźń i rodzinny dom.

W niemieckiej „Przygodzie Nelly” bohaterkę zaskakują rodzice, informując ją nagle o przeprowadzce do Rumunii. Nastolatce ciężko pogodzić się nagle z podjętą decyzją, więc kłótnie z rodzicami są gwarantowane. Dużo akcji, ucieczek, intryg i porwań z Transylwanią w tle.

Animacja „Superagentka” opowiada o dziewczynce, która marzy o byciu detektywem. Agathe-Christine, po przeprowadzce do nowego miasta, zakłada biuro detektywistyczne i w lokalnym sklepiku dostaje pierwsze prawdziwe zlecenie. Ma tydzień, żeby odkryć kto dokonuje drobnych kradzieży. Jest pewna, że to Vincent – tajemniczy chłopiec z sąsiedztwa.

„Blanka” pragnie przyjaciół i szczęścia. Nade wszystko jednak marzy o mamie. Wierzy, że wszystkie swoje chęci i marzenia spełni za pomocą pieniędzy.  Historia Blanki to opowieść o potrzebie bliskości i bezwzględności ulicy.

24-29.09.2017

Sala Widowiskowo – Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

Bilety w cenie 10 zł są dostępne online na stronie www.kiepura.pl, w kasie Sali Widowiskowo – Koncertowej MUZA i w kasie Energetycznego Centrum Kultury.

Harmonogram:

24.09 / godzina 12:00 – Zimowe przygody jill i joy

24.09 / godzina 14:00 – Superagentka

24.09 / godzina 16:00 – Storm. opowieść o odwadze

25.09 / godzina 17:00 – Przygoda Nelly

26.09 / godzina 17:00 – Opowieści świnki

27.09 / godzina 17:00 – Villads

28.09 / godzina 17:00 – Solan i Ludwik. wielki wyścig z serem

29.09 / godzina 17:00 – Blanka

 

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress