Święto muzyki country w Czeladzi

2017-09-27

30 września obchodzimy Światowy Dzień Muzyki Country. Z tej okazji na czeladzkiej starówce w sobotę o godz. 18:00 odbędzie się impreza „Country na rynku”.

fot. Urząd Miasta Czeladź

Jako pierwsi wystąpią muzycy z poznańskiego zespołu Electric Cowboyz. Grupa swoje inspiracje czerpie z brzmienia klasycznej amerykańskiej muzyki popularnej lat 50., 60. i 70. W repertuarze poznańskich kowbojów można usłyszeć covery takich legend jak Creedence Clearwater Revival, Bob Dylan czy Johnny’ego Casha.

Na scenie pojawi się również formacja Box Canyon. Grupa to czterech muzyków pochodzących z różnych stron świata: Oliver Skett – gitarzysta z Anglii oraz dwóch Ślązaków – Michał Rostański i Artur Iwanecki. Natomiast liderem zespołu jest, mieszkający od lat w Czeladzi, Amerykanin Jeff Shifmann. Muzycznie Box Canyon raczy słuchaczy dźwiękami gatunku Americana, czyli mieszanki Country, Bluesa, Funku i Rock n’ Rolla.

Gwiazdą wieczoru będzie Alicja Boncol z zespołem KoAlicja. Artystka jest jedną z najbardziej cenionych wokalistek country w Polsce. Muzycznie preferuje nowoczesny styl, przede wszystkim wykonuje własne kompozycje, jednak można w jej repertuarze usłyszeć również covery gwiazd takich jak Miranda Lambert czy Shania Twain.

Country zabrzmi już w sobotę 30 września o godzinie 18:00 na rynku w Czeladzi.

Autor: Mateusz Pniewski

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress