Teatr Zagłębia odpala nowy sezon

2017-09-18

W sobotę, 23 września  Teatr Zagłębia rozpoczyna sezon 2017/2018. Całodniowy piknik z aktorami odbędzie się w plenerze – ogrodzie sąsiedzkim przy Teatrze Zagłębia.

 

Wcześniej jednak będzie można spotkać aktorów zapraszających na otwarcie w różnych miejscach Sosnowca: centrach handlowych, autobusach miejskich i na sosnowieckiej Patelni. Będą czytać fragmenty tekstów, których premiery teatr przygotuje w sezonie 2017/2018.

23 września na odwiedzających piknik będzie czekało mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych przygotowanych przez aktorów i pracowników teatru. Dzieci będą mogły posłuchać bajek, zbudować teatr marzeń, wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez aktorów Teatru Zagłębia i zajęciach plastycznych przygotowanych przez Otwartą Pracownię Artystyczną z Dąbrowy Górniczej (Pracownia w nowym sezonie poprowadzi projekt Rodzice do teatru, w ramach którego raz w miesiącu rodzice przychodzą do teatru z dziećmi. Podczas gdy dorośli oglądają spektakl, dzieci uczestniczą w teatralnych zabawach i warsztatach).

Dla wszystkich chętnych będzie przygotowana przymierzalnia teatralnych kostiumów i stanowisko charakteryzatora. Będą też warsztaty aktorskie dla dorosłych i próba otwarta do spektaklu „Wojna światów”- pierwszej premiery nowego sezonu. Będzie to okazja, by zobaczyć jak wygląda pierwsza próba do przedstawienia, podczas której reżyser pokazuje inspiracje i opowiada na czym chce zbudować spektakl. Próbę otwartą poprowadzi reżyserka „Wojny światów” Weronika Szczawińska. Uczestnicy pikniku poznają też tytuły pozostałych premier i aktorów, którzy od września dołączyli do zespołu teatru. Na zakończenie dnia aktorzy Teatru Zagłębia zagrają swoje najlepsze monologi i sceny, będzie można też posłuchać piosenek w ich wykonaniu.

W przypadku niesprzyjającej pogody wydarzenia odbędą się w Teatrze Zagłębia. Wszystkie atrakcje mają charakter otwarty. Liczba miejsc na warsztatach – dla dzieci i dorosłych – jest ograniczona. Zapisy przyjmuje Biuro Obsługi Widzów: 32 266 11 27 / bow@teatrzaglebia.pl

Program:

11:00 Warsztaty i zabawy aktorskie dla najmłodszych / zapisy

12:00 Bajkowy kącik – aktorzy czytają dzieciom bajki i wiersze

12:00 – 16:00 Plenerowa garderoba – kostiumy i makijaż sceniczny

13:00 Otwarta Pracownia Artystyczna – warsztaty plastyczne dla dzieci

15:00 Kartonowy teatr marzeń – konkurs drużynowy

15:00 – 17:00 Warsztaty aktorskie dla dorosłych (dwie grupy / 1 godz.) / zapisy

16:00 – 17:30 „Wojna światów”- próba otwarta z reżyserką Weroniką Szczawińską

17:00 – 18:00  The best of…  cz. I – najlepsze sceny, monologi i piosenki w wykonaniu aktorów

18:00 Oficjalne odpalenie sezonu

18:15 The best of… cz. II – najlepsze sceny, monologi i piosenki w wykonaniu aktorów i projekcja filmu zapowiadającego nowy sezon.

Źródło: Teatr Zagłębia w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress