VII edycja Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych

2017-09-13

Sosnowiecki magistrat zapraszamy wszystkich do udziału w VII edycji Sosnowieckiego Programu Wspierania Inicjatyw Kulturalnych, który rozpoczął się w 2016 roku.

Celem programu jest rozbudzenie zainteresowań kulturalnych mieszkańców Sosnowca, zachęcenie oraz inspirowanie społeczności lokalnej do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta. Inicjatywa polega ponadto na wspieraniu  przedsięwzięć kulturalnych o charakterze lokalnym, promocji walorów artystyczno-kulturalnych miasta orazrozwoju inwencji twórczej w dziedzinie kultury.

Aby przystąpić do programu należy złożyć stosowny wniosek, który zostanie oceniony przez powołaną w tym celu komisję.

Pod uwagę będą brane walory kulturalne przedsięwzięcia oraz jego znaczenie dla społeczności lokalnej, oryginalność i kreatywność inicjatywy kulturalnej.

- wyjaśnia magistrat.

Jak podkreśla UM w Sosnowcu wsparcie dla zwycięskich projektów nie będzie wiązało się z bezpośrednim przekazaniem pieniędzy wybranej przez komisję osobie – wybrane projekty/pomysły będą realizowane we współorganizacji z MDK „Kazimierz”.

Pomiędzy organizatorem programu (czyli MDK „Kazimierz”) a wnioskującym będzie zawierana umowa cywilnoprawna, tj. odpowiednio w przedmiocie współorganizacji lub współpracy przy realizacji przedsięwzięcia kulturalnego. Każda umowa będzie szczegółowo określać zobowiązania stron w zakresie przeprowadzenia przedsięwzięcia kulturalnego.

- wyjaśnia Urząd Miejski.

Termin składania wniosków - 22 września 2017 r. godz. 15:00

Termin realizacji przedsięwzięcia - do dnia 28 grudnia 2017 r. Nie istnieje możliwość przedłużenia terminu realizacji przedsięwzięcia.

Dokumenty do pobrania: http://www.mdk-kazimierz.pl/inf.php?t=bip&dz=zam20

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress