W Będzinie i Czeladzi powstały wybiegi dla psów

2017-09-27

Właściciele psów mają powody do radości, na terenie Będzina i Czeladzi powstały wybiegi dla czworonogów. Oba obiekty zostaną oficjalnie otwarte już w najbliższy weekend.

Będziński wybieg został nazwany Strefą Psiej Aktywności, co wyraźnie nawiązuje nazwą od uwielbionych przez mieszkańców Stref Aktywności Rodzinnej znajdujących się na terenie miasta.

W pełni profesjonalny wybieg dla czworonogów powstał na terenie plant przy ulicy Bursztynowej. Jak przekazują władze miasta ma to być nowoczesna i bezpieczna przestrzeń dla czworonożnych mieszkańców Będzina.

Pojawią się w niej urządzenia do amatorskich ćwiczeń oraz do profesjonalnego treningu takie jak: tunel, slalom, kładka, obręcze do przeskakiwania, płotek do przeskoków czy równoważnia. Taki wybieg dla psów będzie strefą budowania pozytywnej więzi w relacji człowiek-pies, ale przede wszystkim wspaniałym miejscem do zabawy i treningów dostarczających psom niezbędną dawkę ruchu i bodźców intelektualnych.

Obok Strefy Psiej Aktywności pojawi się ścieżka edukacyjna dotycząca pozytywnych aspektów posiadania psa, ulubionych ras, psich zawodów, a także sportów, jakie można uprawiać ze swoim pupilem.

Otwarcie Strefy Psiej Aktywność w Będzinie zaplanowano na 30 września, impreza startuje o godzinie 15.00. Jak zapowiadają organizatorzy na każdego uczestnika czeka niespodzianka! Zapraszamy!

Wybieg dla czworonożnych pupili powstał również w Czeladzi, został on ulokowany na terenie Parku Jordana i będzie nosił dźwięczną nazwie „Rexarium”. Otwarcie tego obiektu odbędzie się 1 października o 15.00. Jak czytamy na stronie UM w Czeladzi na ten dzień zaplanowano szereg atrakcji. W programie znajdą się, między innymi:

  • psia kawalkada, największy spacer z psami w mieście,
  • instruktaż bezpiecznego korzystania z wybiegu,
  • pokaz psów policyjnych i pracujących w WOPR,
  • prezentacja psich umiejętności (agility, frisbee i innych),
  • porady: weterynaryjne, behawioralne i pielęgnacyjne,
  • bezpłatne przycinanie pazurów,
  • możliwość przygarnięcia psiaka,
  • wybory najsympatyczniejszego psa w mieście,
  • stoiska z asortymentem dla czworonogów,
  • upominki dla opiekujących się zwierzętami.

Dodatkowo w czasie trwania imprezy zostanie wybrany najsympatyczniejszy pies w mieście, który otrzyma zaszczytny tytuł: „Rex Czeladź 2017”.

Psim Królem Miasta może zostać każdy czworonóg, niezależnie od rasy (bądź jej braku), płci i wieku. Aby wziąć udział w konkursie trzeba przesłać w wiadomości na miejski facebookowy fanpage (https://www.facebook.com/miastoczeladz/) zgłoszenie zawierające zdjęcie swojego ulubieńca i krótki opis, obejmujący takie informacje jak na przykład: historię pieska (jak do Was trafił?), jego usposobienie i cechy charakterystyczne, upodobania, ciekawostki na jego temat i anegdoty z jego udziałem oraz numer telefonu opiekuna. Na zgłoszenia czekamy do soboty, 30 września br. Spośród zgłoszonych zwierzaków specjalnie powołane jury wytypuje grupę finalistów, zakwalifikowanych do wyborów.

- czytamy na stronie UM w Czeladzi.

Głosowanie na najsympatyczniejszego czworonoga w Czeladzi odbędzie się w niedzielę, swój głos będzie mógł oddać każdy, kto przybędzie na otwarcie Rexarium do Parku Jordan.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress