10 lat Kina Kadr

2017-10-19

16 października 2007 roku po raz pierwszy wyświetlono film na ekranie dąbrowskiego Kina Studyjnego Kadr. Ponad 6000 seansów później świętujemy jego 10. urodziny! Od 16 października do 30 listopada br. zapraszamy do kina Pałacu Kultury Zagłębia na jubileuszowe wydarzenia łączące ze sobą film, teatr, spotkania tematyczne oraz muzykę graną na żywo w kameralnej sali kinowej.

Obchody 10-lecia Kina Studyjnego Kadr rozpoczną się w dzień jego otwarcia – 16 października – od spotkania przyjaciół kina, czyli wielbicieli ambitnych tytułów kina polskiego i europejskiego, które na co dzień znajdują się w repertuarze „Kadru”. Trzy dni później, 19 października o 19:00, odbędzie się spotkanie „Indonezja. Po drugiej stronie raju” z podróżniczką Anną Jaklewicz, która przybliży publiczności jasne i ciemne strony czwartego najludniejszego kraju na świecie. Spotkanie to stanowi pokłosie corocznych prelekcji podróżniczych odbywających się w pałacowym kinie. Kolejną „świeczką na torcie” będzie retransmisja spektaklu z paryskiego teatru Comédie-Française na podstawie dramatu Williama Szekspira „Romeo i Julia”.W rolach głównych zobaczymy m.in. Suliane Brahim oraz Jérémy’ego Lopeza.

Kilka dni później, tj. 2 listopada o tej samej godzinie, na kinowym ekranie wyświetlimy klasykę polskiego kina, czyli film „Ziemia Obiecana” po rekonstrukcji cyfrowej. Seans stanowić ma hołd dla niedawno zmarłego reżysera – Andrzeja Wajdy. W trakcie jubileuszu uczcimy również postać aktorki polskiego pochodzenia – Poli Negri – podczas dwóch seansów kina niemego z Polą w roli głównej oraz muzyką na żywo. Podczas pierwszego z nich, 9 listopada o godz. 19:00, zatytułowanego „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” w tle usłyszymy i zobaczymy zespół Czerwie, który wykona specjalnie skomponowane utwory. Podobnie będzie podczas filmu „Bestia” 30 listopada o godz. 19:00, jednak tym razem zagra na akordeonie Marcin Pukaluk.

W jubileuszowym repertuarze Kina Kadr znajdzie się również retransmisja spektaklu londyńskiego Barbican Theatre pod tytułem „Opętanie” z Judem Law, który wcieli się w rolę pociągającego i atrakcyjnego kierowcę o imieniu Gino. Wisienką na urodzinowym torcie będzie spotkanie z aktorką, która na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni otrzymała nagrodę za najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą za film „Ptaki śpiewają w Kigali” – Jowitą Budnik. Spotkanie będzie połączone z premierową projekcją ww. filmu – ostatniego dzieła Krzysztofa Krauzego. Całości towarzyszyć będzie tematyczna wystawa plakatów filmowych z kolekcji Amatorskiego Klubu Filmowego „Zagłębie” i Dąbrowskiego Klubu Filmowego „Kadr”.

Bilety na wydarzenia w ramach 10. urodzin Kina Studyjnego Kadr w cenie od 5 do 30 złotych, dostępne w Kasie Pałacu Kultury Zagłębia oraz w internetowym systemie sprzedaży biletów.

http://www.palac.art.pl/pl/aktualnosci/10-lat-kina-kadr

Informację nadesłał Olaf Otwinowski, Specjalista ds. PR w PKZ.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress