54-latka wpadła z kontrabandą na targu w Będzinie

2017-10-25

Obywatelka Armenii, która handlowała na będzińskim targowisku lewym alkoholem, papierosami oraz tytoniem została zatrzymana przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

Fot: KPP w Będzinie

Podczas zatrzymania 54-latki w ręce stróżów prawa wpadło prawie 50 tys. papierosów, ponad 80 kg krajanki tytoniowej oraz niespełna 10 litrów niewiadomego pochodzenia alkoholu, pozbawionych polskich znaków akcyzy.

Działania operacyjne będzińskich funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępstwami Gospodarczymi pozwoliły, na bazie uzyskanych informacji dotyczących nielegalnego handlu papierosami, tytoniem i alkoholem pozbawionymi znaków akcyzy, na ustalenie i zatrzymanie 54-letniej obywatelki Armenii. Policjanci uzyskali informację, że kobieta na targowisku miejskim w Sławkowie może posiadać i oferować do sprzedaży lewy alkohol niewiadomego pochodzenia oraz papierosy i tytoń pozbawione znaków akcyzy. Stróże prawa w trakcie przeszukania mieszkania kobiety zabezpieczyli prawie 50 tys. papierosów, ponad 80 kg krajanki tytoniowej oraz 8 litrów niewiadomego pochodzenia alkoholu.

- przekazuje KPP w Będzinie.

Gdyby nielegalny towar został wprowadzony do obiegu Skarb Państwa stracił by z tytułu akcyzy ponad 100 tys. złotych. Dalszym losem kobiety zajmie się teraz sąd i prokurator. Grozi jej 3 lata więzienia oraz grzywna.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress